Karolina Pastor
31/03/2022
W przypadku niedoboru siarki włosy stają się kruche i matowe, a paznokcie zaczynają się łamać i rozdwajać. Produkty z tym pierwiastkiem doskonale nadają się do pielęgnacji cery problematycznej. Regulują pracę gruczołów łojowych, a co za tym idzie – ograniczają wydzielanie serum. Cera matowieje, a oczyszczone pory stają się mniej widoczne. Dzięki działaniu antybakteryjnemu, przeciwzapalnemu i przeciwgrzybiczemu siarki, efekt ten jest trwały. Pierwiastek ten poleca się też chorym na atopowe zapalenie skóry (AZS), nawracającą egzemę i łuszczycę. Siarka odgrywa istotną rolę w procesie regeneracji naskórka, dzięki czemu skóra odżywa i wolniej się starzeje. Sprawia, że ciało staje się miękkie w dotyku i elastyczne.
Oferta handlowa obejmuje wiele produktów z siarką. Najpopularniejsze jest mydło przeznaczone do pielęgnacji skóry problematycznej, które działa bakteriobójczo i przeciwzapalnie. Skutecznie oczyszcza skórę, nie zaburzając jej naturalnego pH. Nadaje się do pielęgnacji całego ciała. Bardzo popularne są kremy do twarzy rekomendowane głównie osobom ze skórą trądzikową. Często bywają polecane tym, którzy narzekają na szarą, zmęczoną cerę, łatwo pokrywającą się zmarszczkami, przebarwieniami i pękającymi naczynkami.
Maska siarczkowa doskonale złuszcza naskórek i pomaga w walce z cellulitem oraz rozstępami. Zawiera naturalną wodę siarczkowo-siarkowodorową prosto z uzdrowisk.
Szampony z siarką idealnie nadają się do włosów przetłuszczających się i działają przeciwłupieżowo.
Przeczytaj także: Sprawdzone sposoby na piękne włosy
Na rynku znajdziemy jeszcze wiele innych kosmetyków z udziałem tego pierwiastka. Są to pudry, peelingi, balsamy i lakiery utwardzające paznokcie. Popularne są również kąpiele z siarką, które można robić w domu, korzystając z żelu siarczkowego.
Siarka to nie tylko produkty kosmetyczne. Istotne, by stała się elementem zrównoważonej diety, obfitującej w ryby, nabiał, produkty zbożowe, pietruszkę, cebulę, czosnek, brukselkę czy seler. W przeciwnym razie pojawią się widoczne skutki niedoboru siarki, czyli wypadanie i osłabienie włosów, zwiększona łamliwość paznokci, pogorszenie stanu skóry oraz ogólne zmęczenie.
Należy pamiętać, że długotrwałe stosowanie kosmetyków z siarką może mieć działanie wysuszające. Nie nadają się więc dla osób z cerą suchą i skłonną do podrażnień. Istotne jest także stężenie pierwiastka. W mydle jego zawartość powinna wynosić od 2 do 5 procent. Nie każdemu przypadnie do gustu zapach siarki. Jest intensywny i mocno odczuwalny szczególnie w naturalnych kosmetykach bez substancji zapachowych i neutralizujących.
Leave A Comment