Kontakt

Biuro Reklamy Sylwia Wilczyńska
Magazyn “Natura&Zdrowie”, oraz portal naturazdrowie.com
Email: reklama@naturazdrowie.com

Redakcja portalu:
Redaktor prowadząca:
Katarzyna Melihar
email:portal@naturazdrowie.com
Redaktor:
dr Małgorzata Musioł
Email: redakcja@naturazdrowie.com

sok z czereśni
Iwona Ligęza 27/06/2023

Naturalny. Pochodzący ze sprawdzonej rodzinnej uprawy Romana Andrzejaka Darów Sadu z Pyzdr. Jakość potwierdzona metodą tłoczenia na zimno i brakiem jakichkolwiek dodatków. Czysty, 100% sok NFC.

Czereśnie owoc niepoznany

Każdy zna czereśnie i ich smak. Pyszny, aksamitny, lekko chrupki i wciągający. Bezbłędnie przywodzący na myśl wakacyjne chwile. Walory smakowe to jedna strona medalu. Druga, mniej znana, to ich doskonały wpływ na zdrowie. Czereśnie to ogromny rezerwuar przeciwutleniaczy (flawonoidów w tym kwercetyny i antocyjanów), witaminy C, błonnika oraz miedzi, manganu i potasu. Dodatkowym ich atutem jest znikoma wartość kaloryczna, bo 100 g czereśni ma około 90 kcal.

100% sok z czereśni i jego właściwości

Tłoczenie na zimno powoduje, że sok nie traci swoich prozdrowotnych cech. Tak pozyskany zawiera w sobie moc do przeciwdziałania wielu dolegliwościom.

  1. Wspomniane antyoksydanty, głównie kwercetyna, chronią przed starzeniem komórek.
  2. Zawierając spore ilości potasu, mają wpływ na prawidłowe ciśnienie krwi. Zmniejszają ryzyko udarów, ograniczają odkładanie się blaszki miażdżycowej.
  3. Obecne w czereśniach antocyjany redukują stan zapalny, główny czynnik mający wpływ na rozwój choroby nowotworowej i chorób metabolicznych, takich jak insulinooporność i cukrzyca. Tu warto wspomnieć, że czereśnie zwiększają także zdolność regeneracji organizmu po wysiłku fizycznym, co jest znakomitą wiadomością dla osób aktywnych fizycznie.
  4. Sprzyjają redukcji kwasu moczowego, którego nadmiar doprowadza do powstawania dny moczanowej. Czereśnie obniżają jego poziom i pozytywnie wpływają na komfort życia osoby zmagającej się z tą bolesną dolegliwością. Są jednymi z niewielu polecanych przy dnie owoców.
  5. Czereśnie zawierają melatoninę pomocną przy zasypianiu i kojeniu układu nerwowego po całodziennych zmaganiach.

Korzyści picia soku z czereśni

Czereśnie, jako owoce sezonowe, w postaci świeżej występują tylko w okresie letnim. Warto wówczas korzystać niemalże każdego dnia z ich dobroczynnych właściwości, tym bardziej, że możliwości ich zastosowania w kuchni ogranicza tylko wyobraźnia. W czasie słabego do nich dostępu fantastycznie sprawdzi się moc czereśni zamknięta w butelce, czyli 100% sok. Opłaca się o tym pamiętać głównie w miesiącach wymagających wzmożonej czujności o zdrowie.


Więcej informacji:

Dary Sadu

Roman Andrzejak

62-310 Pyzdry

ul. Słowackiego 22

tel 664 019 263, 506 530 830

email darysadu@gmail.com


ARTYKUŁ SPONSOROWANY / REKLAMA

Iwona Ligęza

Leave A Comment