Małgorzata Musioł
02/08/2023
Czy wiesz, że srebro koloidalne zabija gronkowca złocistego? Srebro koloidalne jest zawiesiną mikroskopijnych cząstek srebra w płynie. Jego właściwości znane były już starożytnym, w a czasach nam współczesnych jest wykorzystywane od lat dwudziestych XX wieku, w przypadku usuwania poparzeń od lat siedemdziesiątych. Sięgając po srebro koloidalne zwróć uwagę na kształt i wielkość cząsteczek. Najlepsze srebro szybko przenika do organizmu z powodu niewielkich rozmiarów cząsteczek. Ma ono unikalne właściwości i znane jest ze swojego potencjału leczniczego.
W artykule:
1. Od kiedy stosuje się srebro we wspieraniu zdrowia?
Niezwykłe właściwości tego cennego kruszca znane były już starożytnym Grekom. Najbogatsi obywatele jedli ze srebrnych naczyń i posługiwali się sztućcami wykonanymi z tego metalu. Podczas pandemii dżumy sztućce wykonane ze srebra chroniły ludzi przed zachorowaniem. Ponieważ srebro nie ulega korozji, zaczęto je wykorzystywać na rany. To okres Wojny Secesyjnej. Później odkryto, że ma zbawienne działanie na oczy noworodków i zaczęto wykorzystywać w leczeniu gruźlicy. Dziś wiemy w oparciu o badania naukowe, że działa i ma przełożenie na różne schorzenia, zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie.
2. Właściwości srebra
Srebro koloidalne słynie ze swoich silnych właściwości antybakteryjnych. Zabija nawet te bakterie, które są oporne na działanie antybiotyków. Po kontakcie z bakterią hamuje powstawanie enzymów, które umożliwiają rozwój bakterii. W odróżnieniu do leków srebro nie jest pochłaniane przez bakterie i działa przez cały czas. Niszczy w organizmie różne patogeny, przyczynia się także do wzmacniania organizmu. Tworzy środowisko, w którym patogeny nie mają szans się rozwijać. Podane w porę nie dopuszcza do rozwoju zakażenia górnych dróg oddechowych, chroni przed bólem gardła. Działa przeciwko i zwalcza skutecznie:
Badania laboratoryjne wykazały, że srebro koloidalne niszczy gronkowca złocistego w 180 minut. Te maleńkie cząstki srebra, o średnicy od 1 do 100 nanometrów, tworzą koloidalny układ, który charakteryzuje się unikatowymi właściwościami.
3. Srebro koloidalne: zastosowanie w leczeniu
Srebro koloidalne ma zastosowanie antybakteryjne, nie dopuszcza do rozwoju bakterii. Wykazuje właściwości przeciwzapalne, wspierając organizm w walce z różnymi schorzeniami. Wspomaga gojenie się ran, nadaje się znakomicie na oparzenia lub otarcia, wspomaga proces gojenia, przyspieszając odbudowę tkanek. Ma potencjał antywirusowy, badania sugerują, że srebro koloidalne może działać przeciwwirusowo, wspomagając układ odpornościowy w zwalczaniu wirusów. Ma działanie przeciwgrzybiczne, jest również skutecznym środkiem, mogącym pomóc w leczeniu infekcji grzybiczych skóry. Jest sprzyjające przy:
4. Formy srebra koloidalnego
Srebro koloidalne występuję w postaci płynnej.
5. Rodzaje srebra koloidalnego
Istnieją dwa rodzaje srebra, srebro koloidalne jonowe i niejonowe. Pierwsze z nich możemy odróżnić po kolorze, gdy przybiera żółtawy odcień pod wpływem światła lub ma żółtawy kolor, świadczy to o jego postaci jonowej, a więc takiego srebra koloidalnego powinno się unikać. Cenne dla naszego zdrowia jest srebro koloidalne niejonowe, czyste, wolne od chemicznych zanieczyszczeń. I to ono ma przełożenie zdrowotne i dobroczynne działanie na nasz organizm. Nanocząsteczka w postaci płytek np. wielokrotnie zwiększa powierzchnię czynną srebra. Srebro niejonowe można rozpoznać także organoleptycznie, po charakterystycznym intensywnym, metalicznym gorzkim posmaku.
6. Dawkowanie i skutki uboczne
Ponieważ srebro koloidalne przyjmuje się w niewielkich ilościach, jest ono bezpieczne w formie niejonowej, nie posiada i nie wywołuje praktycznie żadnych skutków ubocznych. Wyjątkiem jest srebrzyca, która może powstać w wyniku przyjmowania srebra koloidalnego w postaci jonowej.