Kontakt

Biuro Reklamy Sylwia Wilczyńska
Magazyn “Natura&Zdrowie”, oraz Portal "NaturaZdrowie.com"
Email: reklama@naturazdrowie.com

Redakcja portalu:
Redaktor prowadząca:
Katarzyna Melihar
Email: portal@naturazdrowie.com
Redaktor:
dr Małgorzata Musioł
Email: redakcja@naturazdrowie.com

Katarzyna 23/08/2023

Japoński manicure to metoda, która wzmacnia naturalne paznokcie, nadając im równocześnie połysk różowej perły. Jest świetny na łamliwe i matowe paznokcie.

Tradycje metody pielęgnacji paznokci rodem z kraju kwitnącej wiśni sięgają XVII wieku n.e.,
kiedy zaczęły ją stosować japońskie arystokratki. Metoda manicure japońskiego nadaje naturalnym paznokciom piękny blask i różowy kolor, dzięki czemu płytka paznokciowa ma zdrowy i zadbany wygląd. Ponadto wzbogaca je w składniki naturalne: witaminy A, E, H, prowitaminę B5, keratynę, pyłek pszczeli i
krzemionkę z morza japońskiego. Ta nowoczesna technologia mające swoje korzenie na wyspach japońskich pobudza krążenie krwi, wspiera zdrowy wzrost paznokci, prowadzi do ich wzmocnienia i wzbogaca w ważne witaminy. Zapobiega łuszczeniu się i rozdwajaniu płytki, co zdarza się nam szczególnie po zimie, kiedy nasze paznokcie są zniszczone i nieodpowiednio odżywione.

Naturalny efekt i wzmocnienie płytki


Japoński manicure zalecany jest na paznokcie łamliwe, o nierównej powierzchni, rozdwajające się. Paznokcie z kruchych stają się po zabiegu sprężyste i giętkie. Technika ta w swojej prostocie, naturalności i skuteczności jest odpowiednia zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Wiele osób ma problemy z utrzymaniem dobrej kondycji swoich paznokci. Efekty japońskiego manicure są pozornie mało widoczne, ale paznokieć po nim staje się zupełnie ‘zdrowy’. Zabieg trwa około 30 min. Średnio co dwa, trzy tygodnie należy przeprowadzić uzupełnienie. Jego wykonanie jest wbrew pozorom bardzo proste. Zabieg ten polega na wcieraniu energicznymi ruchami pasty w naturalną płytkę paznokciową oraz naniesieniu na nią warstwy pudru. Efektem kuracji są zdrowe, twarde paznokcie oraz ich ładny, jedwabisty połysk, który utrzymuje się na płytce paznokcia ok. 2 tygodni. Płytka paznokci staje się różowa, nie widać
na niej żadnych plam czy przebarwień. Japoński manicure możesz wykonywać również samodzielnie, o ile zaopatrzysz się w zestaw do jego wykonywania. W zabiegu manicure japońskiego wykorzystywane są profesjonalne produkty, w tym: pasta odżywiająca, puder zabezpieczający, polerki ze skóry jelonka i akcesoria. Oryginalne produkty japońskie dzięki wypracowanej przez lata recepturze dają niesamowity efekt.

Odżywienie naturalnych paznokci

Oprócz poprawy wyglądu paznokcia, metoda ta głównie wpływa na odżywienie paznokcia i co za tym idzie wpływa na jego wzrost i kondycję. Składniki zawarte w produktach stosowanych podczas zabiegu wnikają w głębsze warstwy paznokcia i odżywiają go. Pielęgnacja paznokci metodą manicure japońskiego wzmaga cyrkulację krwi i przyczynia się przez to do przyśpieszenia wzrostu zdrowego paznokcia. W skład preparatów wchodzi podstawowy budulec paznokci, jakim jest keratyna, wraz z niezbędnymi dla metabolizmu paznokci witaminami A, H i E oraz prowitaminą B5, które skutecznie przyczyniają się do prawidłowego wzrostu paznokci. Oprócz witamin w skład preparatów wykorzystywanych podczas zabiegu manicure japońskiego wchodzi pyłek pszczeli, który jest źródłem cystyny – aminokwasu eliminującego problem łamliwych paznokci.
Składniki odżywcze dostają się do struktury paznokcia, dzięki wchodzącej w skład
preparatów krzemionce z Morza Japońskiego. Preparaty wykorzystane w czasie zabiegu oraz
odpowiedni proces ich aplikacji powodują, że substancje odżywcze wnikają do głębszych
warstw paznokci poprawiając jego stan i tym samym powodując szybszy wzrost i
wzmocnienie płytki paznokciowej.
Wskazania do manicure japońskiego
Stosowanie zabiegu manicure japońskiego jest polecane w przypadku paznokci kruchych,
łamliwych, pobruzdowanych i rozdwajających się. W przypadku bardzo zniszczonych
paznokci należy odczekać aż płytka paznokciowa zregeneruje się.

Zabiegu manicure japońskiego nie powinno się stosować:

  • bezpośrednio po zdjęciu akrylu czy żelu
  • w przypadku bardzo zniszczonych paznokci
  • w przypadku płytki nadmiernie spiłowanej.
  • Warto wiedzieć:
  • po zabiegu paznokcie mają zmniejszoną przyczepność, więc nie powinny być malowane
    przez kolejne 4-5 dni;
  • w przypadku osób mających cienką płytkę paznokciową cały zabieg przeprowadzany jest
    inaczej;
  • przed przystąpieniem do zabiegu osób z chorobami przewlekłymi przeprowadzona powinna
    być wcześniejsza konsultacja lekarska.

Katarzyna

Leave A Comment