Kontakt

Biuro Reklamy Sylwia Wilczyńska
Magazyn “Natura&Zdrowie”, oraz Portal "NaturaZdrowie.com"
Email: reklama@naturazdrowie.com

Redakcja portalu:
Redaktor prowadząca:
Katarzyna Melihar
Email: portal@naturazdrowie.com
Redaktor:
dr Małgorzata Musioł
Email: redakcja@naturazdrowie.com

Katarzyna Melihar 05/09/2023

Podczas Kongresu Zdrowie i Natura w Krynicy-Zdroju 23-24 września uczestnicy spotkania będą debatować w gronie najlepszych ekspertów medycyny holistycznej w Polsce m.in. o najnowszych trendach i przyszłości branży zdrowia naturalnego i ziołolecznictwa. Jakie są jej perspektywy rozwoju na najbliższe lata?

Nowe kombinacje lecznicze z roślin

Rozwój medycyny i ziołolecznictwa jest zależny od otoczenia, które ulega ciągłym zmianom, zarówno organizmy żywe i nie żywe jak wirusy oraz granica między nimi ewoluują w każdej chwili. Aktualnie doświadczane wahania klimatu  powodują m.in. powrót zamrożonych w lodzie kombinacji genowych wirusów, bakterii, pierwotniaków, grzybów oraz ich adaptacje trudne do przewidzenia. Jednocześnie ewoluują rośliny, grzyby, algi, które dostarczają nam związków leczniczych do walki z patogenami, w związku z czym nowe kombinacje wielu ekstraktów naturalnych powinny w coraz szybszym tempie wypierać izolaty syntetyczne, co będzie rzutować na poprawie odporności populacji, która powinna skupić się na zabezpieczaniu bytu zapylaczy takich jak pszczoły.

Przyszłość to dieta w 100% roślinna

Indywidualnie, od strony biologicznej, można przygotować się na zmiany temperatury, ciśnienia i wilgotności poprzez utrzymywanie adekwatnej do wzrostu masy ciała odpowiednią aktywnością ruchową i dietą w 100% rośliną, co wg. najnowszych badań klinicznych działa immunoprofilaktycznie oraz leczy choroby cywilizacyjne, również pacjent przygotowany w ten sposób jest łatwiej wyleczalny coraz bardziej zaawansowaną technologicznie aparaturą medyczną. Roślinna dieta przeciwdziała ponadto nadmiernej produkcji CO^2, w związku z czym, staje się coraz częstszym świadomym ponadkonsumenckim wyborem. Od tego zależy też dalszy rozwój ziołolecznictwa, które umożliwia skuteczne wyleczenie organizmu z chorób bez negatywnych skutków ubocznych dla organizmów żywych na wszystkich etapach cyklu życia produktu leczniczego, tj. m.in. bez zanieczyszczeń środowiska  wodnego metabolitami wtórnym z rozkładu leków i suplementów syntetycznych. 

Samodzielne pozyskiwanie surowców leczniczych

Najbardziej korzystnym dla wszystkich stron trendem jest zwiększenie rozproszonej produkcji i przetwórstwa biomasy leczniczej w miejscu wytwarzania zlokalizowanym możliwie najbliżej miejsca zamieszkania oraz samodzielne pozyskiwanie surowców leczniczych z najbliższej okolicy, z czym będzie wiązał się rozwój technologii produkcji opartych na systemach obiegu zamkniętego, zielonego sektora energii odnawialnej oraz podniesienie standardów pracy laboratoryjnej z substancjami pochodzenia naturalnego, jak i samych analiz środowiskowych, co w dalszej przyszłości posłuży implementacji wypracowanych metod w sektorze kosmicznym np. w zamkniętych systemach podtrzymujących życie ludzkie w pozaziemskich bazach i po drodze do nich. 

Aleksandra Ławrynowicz 

Biotechnolog, spec. diagnostyka molekularna wirusów 

Katarzyna Melihar

Leave A Comment