Kontakt

Biuro Reklamy Sylwia Wilczyńska
Magazyn “Natura&Zdrowie”, oraz portal naturazdrowie.com
Email: reklama@naturazdrowie.com

Redakcja portalu:
Redaktor prowadząca:
Katarzyna Melihar
email:portal@naturazdrowie.com
Redaktor:
dr Małgorzata Musioł
Email: redakcja@naturazdrowie.com

Katarzyna 25/10/2023

Uzdrawiająca moc kobaltowo niebieskich wód, zapierające dech w piersiach krajobrazy i moc fascynujących atrakcji – Morze Martwe to prawdziwa oaza spokoju, która pozwoli zadbać nie tylko o zdrowie, ale i stan umysłu, gwarantując prawdziwą ucztę dla ciała i ducha.

Sól, błoto, słońce… i nie tylko – o tym możesz tylko pomarzyć. Wyobraź sobie, że zanurzasz się w naturalnych, gorących źródłach siarkowych i spędzasz czas na zabiegach pielęgnacyjnych. Znasz takie określenie jak „grzeszne przyjemności”? W tych przyjemnościach nie ma nic grzesznego. Tylko relaks i ukojenie w najczystszej postaci. Odstresuj się tworząc swoje własne, osobiste SPA, choć minimalnie podobne do warunków panujących nad Morzem Martwym – we własnej łazience, wykreuj koniecznie odpowiedni nastrój, zapal świeczki zapachowe i zanurz się w pianie z minerałami.

Ulecz ciało i duszę

Przyjeżdżając nad Morze Martwe masz wrażenie, że oto wkraczasz do zupełnie innego świata. Inne widoki, odmienne tempo życia, inne powietrze, a nawet słońce wydaje się inaczej świecić. To zasługa wyjątkowych warunków geologicznych tego regionu, dzięki którym posiada on również właściwości lecznicze, leży bowiem w najniżej położonym miejscu na Ziemi. Takich plaż, jak nad Morzem Martwym, nie znajdziesz nigdzie indziej na świecie. Świetnie utrzymane i z bogatą infrastrukturą ciągną się kilometrami, pozwalając na błogi relaks w upalnym słońcu. Można się rozłożyć na skalistym brzegu i podziwiać zapierające dech w piersiach szczyty gór. Woda w morzu jest też wyjątkowo ciepła i spokojna, co gwarantuje niesamowity relaks już w chwili zanurzenia. Klimat jest tu nieco odmienny ze względu na sól, która uwalnia do powietrza cenne minerały. Słońce zaś znajduje się tak nisko nad poziomem morza, że osłabia i filtruje szkodliwe promieniowanie UV. Zamknij oczy i korzystaj zatem śmiało z dobrodziejstw Matki Natury. Dzięki wyobraźni, możesz to uczynić również w zaciszu własnej łazienki. Kup oryginalną sól z Morza Martwego i nalej wody do wanny. Zanurz się w wodzie, czując jak minerały otulają Cię i powodują, że skóra staje się miękka i gładka. Kąpiele z jej wykorzystaniem są polecane osobom z niedoborami minerałów, zwłaszcza magnezu, a więc również tym z chorobami reumatycznymi i przewlekłym bólem stawów. Wpływają również dobroczynnie na kondycję skóry, odprężają i relaksują.

Odkryj w sobie dziecko i poczuj uzdrawiającą moc Natury

Błoto Morza Martwego ma potwierdzone właściwości lecznicze. Poprawia kondycję skóry, odżywia ją i przynosi ukojenie. Możesz też kupić porcję tego błota i używać jej w domu, pod warunkiem tego, że ma właściwe certyfikaty jakości i pochodzi ze sprawdzonego źródła. Czemu tracić okazję do tego, by chociaż na chwilę obudzić w sobie wewnętrzne dziecko? Ciemne, aksamitne błoto pozwala skórze wchłonąć wszystkie cenne minerały. Ich dobroczynny wpływ na ciało i skórę został potwierdzony badaniami. Dają one uczucie świeżości, sprawiając, że skóra wygląda zdrowiej i młodziej. Zafunduj sobie odrobinę luksusu i śmiało taplaj się w błocie – to samo zdrowie! W Polsce jest również dostępne błoto z minerałami z Morza Martwego, którym możesz obłożyć swoje ciało, dostarczając mu wiele cennych składników, takich jak: magnez, siarka, wapń, sód, potas, cynk, stront, siarczany i bromki. Magnez łagodzi podrażnienia, wpływa leczniczo na choroby skóry. Z kolei siarka i sole magnezu wspomagają terapię chorób reumatycznych. Pozostałe minerały uszczelniają jej barierę ochronną, stymulują krążenie, przyśpieszają metabolizm, oczyszczanie wewnątrz porów skóry, wpływając na odżywienie i szybszą regenerację skóry. Błoto kosmetyczne wygładza i ujędrnia skórę, a także pobudza przepływ krwi i limfy, dzięki czemu jest polecane na obszary dotknięte problemem cellulitu.
Zrelaksowana? Okazuje się, że nie trzeba odbywać dalekich podróży, aby znaleźć ukojenie dla duszy i ciała.

Katarzyna

Leave A Comment