Kontakt

Biuro Reklamy Sylwia Wilczyńska
Magazyn “Natura&Zdrowie”, oraz portal naturazdrowie.com
Email: reklama@naturazdrowie.com

Redakcja portalu:
Redaktor prowadząca:
Katarzyna Melihar
email:portal@naturazdrowie.com
Redaktor:
dr Małgorzata Musioł
Email: redakcja@naturazdrowie.com

Katarzyna Melihar 31/10/2023

Najlepiej jest zacząć działać wcześniej, reagując na pierwsze oznaki, że nasza skóra potrzebuje odżywienia czy nawilżenia. Niedostarczanie przez dłuższy okres czasu substancji odżywczych powoduje przyspieszenie procesu starzenia się skóry.

Odżywienie skóry dzięki mezoterapii

Nowoczesna kosmetyka ma obecnie szeroki zakres narzędzi do głębokiej regeneracji skóry twarzy. Wśród zabiegów kosmetycznych dużą popularnością cieszy się mezoterapia bezigłowa. Technologia ta poprzez oddziaływanie na głębsze warstwy skóry powoduje ich odpowiednie odżywienie. Mezoterapia jest oparta na wielu substancjach aktywnych o wzmożonej przenikalności, m.in. kwasie hialuronowym, kompleksach multiwitaminowych, krzemionce organicznej oraz w przypadku cellulitu: kofeinie, rutynie, wyciągu z nostrzyka. Bardzo istotna przy tego rodzaju terapii jest systematyczność i wykonywanie zabiegów podtrzymujących w zależności od potrzeb, minimum raz na kilka miesięcy.
Mezoterapia działa na zasadzie fal radiowych, które powodują zmianę przepuszczalności bariery ochronnej naskórka, a także błony komórkowej. Dla wzmocnienia działania zabiegu, w niektórych gabinetach mezoterapia jest poprzedzona delikatną mikrodermabrazją lub peelingiem chemicznym.
Równie dobrą metodą, choć bardziej bolesną, jest mezoterapia igłowa. Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry twarzy za pomocą igły, a tym samym wprowadzeniu w głąb skóry właściwej – specjalnie przygotowanej mieszanki substancji aktywnych (witamin oraz kwasu hialuronowego). U osób mało odpornych na ból alternatywą jest jednak mezoterapia bezigłowa.
Należy przy tym pamiętać, że w obydwu przypadkach zalecana jest odpowiednia seria zabiegów, we wskazanych przez lekarza lub kosmetologa odstępach czasowych.
Do regeneracji skóry w kosmetyce już od wielu lat stosowane są również ultradźwięki. Emitowane przez nie mikrodrgania także powodują głębokie wprowadzanie substancji witaminowych. W zależności od potrzeb skóry stosowane są odpowiednio dobrane substancje (witamina A+E, witamina C, witamina P). Przy zabiegu ultradźwięków w niektórych gabinetach stosowane jest również podciśnienie, co powoduje dodatkowo masaż skóry twarzy i szyi, a tym samym przyspiesza krążenie i wchłanianie substancji aktywnych.

Peelingi liftingujące skórę

Szczególnie polecane w okresie zimowym są zabiegi na bazie peelingów chemicznych. Oprócz podstawowej funkcji złuszczania naskórka (co przyspiesza jego regenerację) obecnie stosowane na rynku peelingi posiadają także działanie rozjaśniające, nawilżające czy liftingujące skórę twarzy, szyi i dekoltu.

W miesiącach zimowych warto także pomyśleć o prawidłowej pielęgnacji skóry ciała. Jest ona bowiem równie wrażliwa na przesuszenie pod wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Właściwie dobrany program zabiegowy z pewnością zaprocentuje na wiosnę, kiedy pozbędziemy się zimowych ubrań i zaprezentujemy zadbaną i gładką skórę. Nie zapominajmy o nakładaniu balsamów odżywczych na skórę po każdej kąpieli (skóra jest mocno przesuszona pod wpływem ogrzewania) czy maskach regenerujących na całe ciało, np. na bazie alg morskich lub błota z minerałami.

Zabiegi eliminujące toksyny

Wśród zabiegów regeneracyjnych na ciało szczególnie polecane są te, które eliminują toksyny, odżywiają i wygładzają wierzchnią warstwę naskórka. Rewelacyjne efekty możemy uzyskać dzięki zabiegowi Guam, opartemu na bazie alg morskich. Nie tylko wyraźnie poprawia krążenie i wygładza naskórek, ale oddaje naszej skórze całe bogactwo minerałów, poprawiając jej nawilżenie i koloryt. Dodatkową zaletą jest działanie wyszczuplające, które uzyskujemy przy regularnym stosowaniu.
Dużą popularnością cieszą się także zabiegi na bazie specjalistycznych masek nakładanych na ciało: głównie owocowych i czekoladowych. Obok działania wygładzającego i odżywiającego skórę, stanowią także aromatyczną przyjemność dla zmysłów. Zabiegi te poprzedzane są wykonaniem peelingu cukrowego, który oprócz wygładzenia, dodatkowo natłuszcza skórę i tworzy na niej warstwę ochronną.
W przypadku, gdy problemem są miejscowe zmiany na skórze – np. brak jędrności lub cellulit, warto rozważyć poddanie się zabiegom mezoterapii igłowej wykonywanym przez lekarzy medycyny estetycznej. Zabieg, podobnie jak w przypadku skóry twarzy, polega na ostrzykiwaniu zmian skórnych specjalnie dobraną mieszanką substancji aktywnych (m.in. wyciąg z nostrzyka żółtego), co powoduje regenerację tkanki łącznej i włókien kolagenowych. W przypadku tego rodzaju terapii zalecane jest przeprowadzenie serii zabiegów wg wskazań lekarza.

Zdrowe nawyki – kluczem do urody

Współczesna kosmetologia oferuje całą gamę coraz nowocześniejszych preparatów i urządzeń, dzięki którym nie tylko udaje się opóźnić efekty starzenia się skóry, ale także wyraźnie redukować istniejące problemy. Dzięki systematycznej pielęgnacji, zarówno w gabinecie jak i w domu, udaje się opóźnić procesy starzenia się skóry nawet o kilkanaście lat. Należy przy tym wyeliminować czynniki powodujące przedwczesne starzenie się komórek, takie jak: alkohol, tytoń, klimatyzacja oraz nadmierne korzystanie z kąpieli słonecznych. Priorytetem w dbaniu o skórę jest jej zabezpieczanie przed promieniowaniem poprzez stosowanie kremów z filtrem (należy o nich pamiętać również w okresie zimowym) oraz systematyczne złuszczanie wierzchniej warstwy naskórka. W tym ostatnim przypadku mamy szeroki wybór peelingów chemicznych i mikrodermabrazji, które mogą zostać dobrane do indywidualnych potrzeb. Połączenie zabiegów i pielęgnacji domowej przedłuża efekty, co od razu widać na naszej skórze. Jest gładsza i od razu zyskuje koloryt.

Czytaj także: https://naturazdrowie.com/kosmetyki-i-zabiegi-z-jadem-sluzem-i-mlekiem-ktore-pokocha-twoja-skora/

Katarzyna Melihar

Leave A Comment