Kontakt

Biuro Reklamy Sylwia Wilczyńska
Magazyn “Natura&Zdrowie”, oraz Portal "NaturaZdrowie.com"
Email: reklama@naturazdrowie.com

Redakcja portalu:
Redaktor prowadząca:
Katarzyna Melihar
Email: portal@naturazdrowie.com
Redaktor:
dr Małgorzata Musioł
Email: redakcja@naturazdrowie.com

Małgorzata Musioł 04/01/2024

Spis treści:

  1. Enzym tasiemca pod lupą naukowców
  2. Pomaga neutralizować reakcje alergiczne

Enzym tasiemca pod lupą naukowców

Badanie, o którym mowa zostało przeprowadzone na Uniwersytecie Nottingham. Naukowcy, którzy je przeprowadzili twierdzą, iż tropikalny pasożyt, którego obserwowali, może okazać się kluczem do rozwiązania problemu leczenia alergii. Chodzi o pewien gatunek tasiemca występujący w Afryce i Azji. Wydziela on w ciele żywiciela substancję, która osłabia reakcje układu immunologicznego. Poprzez wytwarzanie określonego enzymu tasiemiec broni się przed układem odpornościowym, osłabia jego mechanizmy obronne dzięki czemu, ma większe szanse na rozwój i życie w środowisku gospodarza. Ta sprytna taktyka ma także swój skutek uboczny, jak się okazało, korzystny dla człowieka. Chodzi o jednoczesne powstrzymywanie reakcji alergicznych u nosiciela tego tasiemca. Naukowcy zaobserwowali, że u mieszkańców z terenu Afryki i Azji, u których stwierdzono obecność tego specyficznego tasiemca, nie występowały powszechne z reguły w tym rejonie alergie. Badania naukowców z Uniwersytetu Nottingham zostały dotąd przeprowadzone na dwóch grupach ochotników i obydwa przyniosły pozytywny wynik. Jeżeli w jelitach żywiciela znajduje się mniej niż 10 pasożytów, nie występują u niego żadne efekty uboczne.

Czytaj także: https://naturazdrowie.com/detoksykacja-warto-zaczac-od-testu-biorezonansowego/

Pomaga neutralizować reakcje alergiczne

Tasiemiec, o którym mowa, nie namnaża się w ciele gospodarza. Łatwo  można go także usunąć podając tabletki przeciw pasożytom. Centrum zainteresowań naukowców stał się enzym produkowany przez tasiemca. Naukowcy mają nadzieję, że uda się na jego bazie wyprodukować lek przeciwalergiczny, służący skutecznemu zwalczaniu alergii. Enzym tasiemca może mieć nieoczekiwane korzyści zdrowotne w postaci neutralizowania reakcji alergicznych, to niespodziewane odkrycie może otworzyć nowe drogi w leczeniu alergii, które dotykają miliony ludzi na całym świecie. Badania wykazały, że ten enzym potrafi modulować reakcje alergiczne, co sugeruje, że może być wykorzystywany do tworzenia nowych leków antyalergicznych. Dokładny mechanizm działania enzymu nadal jest badany przez naukowców. Jednakże ta nowa ścieżka może stanowić znaczący krok naprzód w rozwoju skuteczniejszych i bardziej ukierunkowanych terapii antyalergicznych.

Uwaga! Warto poradzić się specjalistów od leczenia alergii, absolutnie nie można stosować takiej terapii na własną rękę. Można uzyskać efekty odwrotne do zamierzonych.

Małgorzata Musioł