Kontakt

Biuro Reklamy Sylwia Wilczyńska
Magazyn “Natura&Zdrowie”, oraz portal naturazdrowie.com
Email: reklama@naturazdrowie.com

Redakcja portalu:
Redaktor prowadząca:
Katarzyna Melihar
email:portal@naturazdrowie.com
Redaktor:
dr Małgorzata Musioł
Email: redakcja@naturazdrowie.com

Małgorzata Musioł 15/03/2024

Spis treści:

1. Hijama – terapia stosowana w wielu domach na Bliskim Wschodzie.

2. Sposób wykonywania Hijamy.

3. Rodzaje Hijamy.

4. Właściwości lecznicze i zdrowotne Hijamy.

5. Kiedy nie powinno się jej stosować i jak się do niej przygotować.

Hijama – terapia stosowana w wielu domach na Bliskim Wschodzie

Pod tą tajemniczą nazwą kryje się jedna z terapii bańkowych, polegająca na przykładaniu w odpowiednich miejscach i w odpowiedni sposób bańki w celu wytworzenia próżni, bańska jednak poprzez specjalne, delikatne nacięcie na skórze, wypełnia się krwią. Hijama służy różnym celom, ale jeden z najcenniejszych wiąże się z oczyszczaniem krwi i udrażnianiem jej przepływu. To metoda naturalna związana z ekstrakcją krwi, polegająca na pozbywaniu się, usuwaniu „złej” krwi z organizmu.

Sposób wykonywania Hijamy  

Himaję wykonuje się przy użyciu bańki lub baniek odpowiedniej wielkości, dostosowanych do zabiegu i miejsca ich przykładania. Nauka polega na umiejętnym i bardzo powierzchownym nacięciu skóry, które następnie zostaje zassane przez przyłożoną bańkę. Najbardziej rozpowszechnioną formą Hijamy jest przykładanie do ciała baniek szklanych. Do bańki napływa „zła” krew, zawierająca zdeformowane, czerwone krwinki, toksyny i trucizny, których organizm nie jest w stanie samodzielnie wyodrębnić. Istnieją specjalne miejsca, gdzie ta toksyczna krew się kumuluje i gromadzi. Zastosowanie Hijamy w tym miejscu oczyszcza krew i ją regeneruje, dzięki czemu świeża i pełnowartościowa odżywia określone organy i komórki w ciele. W efekcie czego ciało odzyskuje równowagę, poprawia się układ odpornościowy organizmu i wiele innych jego funkcji. Hijama jest prostym zabiegiem, trzeba nauczyć się miejsc, do których przykłada się bańkę oraz poćwiczyć nacięcia na skórze. Poznać obszary hijamowe na ciele, a jest ich kilka.

Rodzaje Hijamy

Hijamę wykonuje się na głowie (to rodzaj zwany Al Hemma), po obu stronach szyi – ten zabieg nosi nazwę Al Okhdouain. Kolejne miejsce to plecy między ramionami (Al Kéhel), potem – górne partie nóg i jajniki.

Czytaj także: https://naturazdrowie.com/czy-banki-wyciagaja-chorobe/

Właściwości lecznicze i zdrowotne Hijamy

Hijama jako nieskomplikowany zabieg, dostępny dla każdego, o czym świadczy popularność i znajomość tej techniki bańkowej, przede wszystkim oczyszcza naszą krew, czyści tętnice i żyły oraz stymuluje krążenie krwi. Wiele chorób ma swoje źródło w tym, że krew nie dociera tam, gdzie powinna być doprowadzana. Hijama oczyszcza żyły limfatyczne, uwalnia także toksyny, które gromadzą się w ciele na skutek akumulacji leków. Oczyszczając krew, przyczynia się w znacznym stopniu do podwyższenia i regeneracji energii życiowej organizmu. Wpływa na poziom hormonów, rewitalizuje układ neuromózgowy, gruczoły i narządy. Obniża poziom glukozy we krwi, a także ciśnienie tętnicze. W niektórych przypadkach wpływa na obniżenie bólu mięśniowego. Eliminuje ból. Usuwając toksyny, które gromadzą się w wyniku procesów bólowych. Poprzez swoje niezwykłe i skuteczne właściwości, Hijama jest czasem stosowana do leczenia różnych dolegliwości, od bólu mięśni po problemy z krążeniem.  

Kiedy nie powinno się jej stosować i jak się do niej przygotować

Wykonanie Hijamy ma sens wtedy, gdy przejdziemy przez zabiegi oczyszczające organizm. Musimy mieć oczyszczoną wątrobę, powinniśmy dokonać zabiegów wiosennego detoksu. Po takim przygotowaniu stawiamy Hijamę w odpowiednie miejsca, zgodnie z topografią tego zabiegu. Zabieg Hijamy jest bardzo skuteczny i może nas wesprzeć w różnych dolegliwościach zdrowotnych oraz nim zapobiec.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania terapii bańkami? Tak. Należą do nich:

  • stan ciąży, zwłaszcza okres pierwszego trymestru
  • menstruacja
  • otwarte rany na skórze i egzemy w miejscach, gdzie mają być postawione bańki
  • choroby krwi związane z problemami krzepnięcia krwi
  • nowotwory, istnieje ryzyko rozprzestrzeniania się komórek nowotworowych
  • zaburzenia sercowo-naczyniowe, poważne dolegliwości
  • cukrzyca, u osób z problemem gojenia się ran.

Konsultacja: Larysa Kulish 

Zabiegi Hijamy oraz szkolenia prowadzi Larysa Kulish w Poradni Nature Clinic  w Warszawie

Małgorzata Musioł

Leave A Comment