Kontakt

Biuro Reklamy Sylwia Wilczyńska
Magazyn “Natura&Zdrowie”, oraz Portal "NaturaZdrowie.com"
Email: reklama@naturazdrowie.com

Redakcja portalu:
Redaktor prowadząca:
Katarzyna Melihar
Email: portal@naturazdrowie.com
Redaktor:
dr Małgorzata Musioł
Email: redakcja@naturazdrowie.com

dr Aurela Daktera 06/12/2024

Innowacje w leczeniu zaćmy

Karnozyna – naturalne wsparcie w walce z zaćmą

Czy krople z karnozyną mogą odwrócić zmętnienie soczewki?

Zaćma to jedna z głównych przyczyn problemów ze wzrokiem u osób starszych. Krople z N-acetylo-L-karnozyną obiecują poprawę ostrości widzenia i odwracanie skutków tej choroby. Dowiedz się, jak działa karnozyna i jakie są wyniki badań.

Rośnie populacja starzejących się pacjentów cierpiących na zaćmę, a wielu z nich nie zdaje sobie sprawy z prostego rozwiązania, które może odwrócić tę chorobę oczu. Zaćma to zmętnienie soczewki oka, które wpływa na widzenie. Większość przypadków zaćmy jest związana ze starzeniem się i jest bardzo powszechna u osób starszych. Jednakże istnieje nadzieja dla tych, którzy borykają się z tym problemem.

Soczewka to przezroczysta część oka, która pomaga skupić światło lub obraz na siatkówce. Siatkówka to wrażliwa na światło tkanka w tylnej części oka. W zdrowym oku światło przechodzi przez przezroczystą soczewkę do siatkówki. Po dotarciu do siatkówki, światło zamienia się w sygnały nerwowe wysyłane do mózgu. Soczewka musi być przezroczysta, aby siatkówka mogła uzyskać ostry obraz. Jeśli soczewka jest zmętniała z powodu zaćmy, obraz będzie rozmazany.

zaćma objawy
Objawy zaćmy
  1. Widzenie kolorów zostaje zniekształcone
  2. Zwiększona wrażliwość na odblaski, zwłaszcza z nadjeżdżających reflektorów
  3. Rozmazany obraz
  4. Potrzeba jaśniejszego światła, aby widzieć wyraźnie
  5. Podwójne widzenie przy patrzeniu jednym okiem
  6. Trudności z widzeniem w ciemności
  7. Widzenie w jednym oku jest jaśniejsze niż w drugim oku
Tradycyjne podejście do leczenia

Większość pacjentów szybko decyduje się na operację w celu wymiany soczewki oka. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, że część problemu może wynikać z prostego niedoboru składników odżywczych. Badania wykazały, że karnozyna (nie mylić z karnityną) była w stanie zapobiegać, a czasem nawet odwracać zaćmę.

Karnozyna jako rozwiązanie

Gdy karnozyna jest acetylowana, staje się N-acetylo-L-karnozyną, dipeptydem uwalnianym w czasie, który może łatwo przenikać zarówno do składników rozpuszczalnych w wodzie, jak i lipidów w częściach oka, poprawiając naprawę DNA i przywracając jakość widzenia.

W jednym z badań osoby po 60. roku życia cierpiące na zaćmę od 2-21 lat przez kilka miesięcy stosowały krople roztworu karnozyny – trzy lub cztery razy dziennie. Karnozyna poprawiła ich wzrok, sprawiając, że soczewki stały się bardziej przezroczyste i odwróciła skutki zaćmy.

W innym badaniu analizowano grupę osób, którym powiedziano, że będą potrzebować operacji zaćmy w ciągu dwóch lat. Jedna część tej grupy otrzymywała krople do oczu, podczas gdy druga część grupy stosowała krople placebo. Po sześciu miesiącach 90% oczu leczonych N-acetylokarnozyną wykazało poprawę ostrości wzroku w zakresie 7-100%. Wrażliwość na światło poprawiła się o 27-100% u 88% osób i u nikogo wzrok się nie pogorszył.

Kiedy w swojej praktyce mam do czynienia z zaćmą

Kieruje swoją uwagę na detoksykacje soczewki, usunięcie insulinooporności ale korzystam także z kropli Bright Eyes od Life Extension, które zawiera nie tylko N-acetylo-L-karnozynę, ale także witaminy A i E. Zaleca się stosowanie 1-2 kropli do każdego oka 1-3 razy dziennie w zależności od nasilenia problemu.

Jeśli masz zaćmę, warto zacząć od tego podejścia przed podjęciem decyzji o operacji. Oczywiście, zawsze konsultuj się ze swoim lekarzem przed rozpoczęciem jakiejkolwiek nowej kuracji.

krople do oczu - zaćma

dr Aurela Daktera

Natural Physician (BSNM UK)), Kliniczny Irydolog, Specjalista Klawiterapii, Certyfikowany Praktyk Medycyny Funkcjonalnej (Functional Medicine University), absolwentka British School of Natural Medicine UK. Od 2016 roku poświęca się praktyce medycyny funkcjonalnej i irydologii, zdobywając doświadczenie w pracy z ludźmi oraz obserwując dysfunkcje w ciele poprzez analizę tęczówki, łącząc ją z oceną wyników badań laboratoryjnych i wywiadów. Inspiracją do rozpoczęcia programu doktorskiego z irydologii w 2021 roku były jej własne doświadczenia, które ukończyła w 2024 roku, zdobywając tytuł doktora nauk medycznych. W jej dziedzinie działalności znajdują się medycyna funkcjonalna, irydologia, klawiterapia, psychosomatyka, hipnoterapia i formy miękkiej regresji, medycyna informacyjna, działalność szkoleniowa… oraz wiele innych. Jest pasjonatką wędrówek górskich, czytania przygodowych książek o Syberii, miłośniczką lodowatych kąpieli i wielbicielką kontaktu z Naturą.