Kontakt

Biuro Reklamy Sylwia Wilczyńska
Magazyn “Natura&Zdrowie”, oraz Portal "NaturaZdrowie.com"
Email: reklama@naturazdrowie.com

Redakcja portalu:
Redaktor prowadząca:
Katarzyna Melihar
Email: portal@naturazdrowie.com
Redaktor:
dr Małgorzata Musioł
Email: redakcja@naturazdrowie.com

masaż gua sha
Angelika Olsza 20/09/2022

Letni urlop to czas, gdy bardziej niż zwykle narażamy się na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Aby nie wrócić do domu z uszkodzoną skórą, warto skorzystać z naturalnych sposobów ochronnych.

Słońce zazwyczaj kojarzy się z poprawą samopoczucia czy syntezą witaminy D. Tymczasem promieniowanie UV znacznie pogarsza stan skóry. Wyniszcza włókna kolagenowe, co prowadzi do utraty jędrności i pojawienia się zmarszczek. Bez odpowiedniej ochrony i pielęgnacji grozi nam jej przedwczesne starzenie. Następstwem promieniowania UV jest również nierównomierne rozmieszczenie melaniny w komórkach, co powoduje, że na cerze zaczynają pojawiać się widoczne przebarwienia. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy całkowicie zrezygnować z wychodzenia na słońce, tylko znaleźć złoty środek, który pozwoli cieszyć się latem i zachować zdrową skórę. Kluczowe znaczenie ma oczywiście odpowiednia pielęgnacja. Świetnie sprawdzi się tu masaż twarzy wykonany kamieniami gua sha.

Gua sha a przebarwienia

Kamienie gua sha zazwyczaj kojarzą się z liftingiem twarzy za pomocą kamiennej płytki, ale mają o wiele szersze zastosowanie. Muszą być jednak wykonane z najwyższej jakości minerału (np. firmy Yeye), bo nie spełnią naszych oczekiwań. Wprawdzie wśród pań korzystających z zabiegów największą popularnością cieszą się płytki z różowego kwarcu i zielonego jadeitu, ale opcji wyboru materiału i jego kształtu jest o wiele więcej.

Masaż kamieniem gua sha świetnie redukuje przebarwienia, poprawiając wygląd cery. Dzięki niemu polepsza się krążenie krwi i limfy, zarówno twarzy, jak i szyi i dekoltu. Masaż jest tym skuteczniejszy, im szybciej przeprowadzony zaraz po pojawieniu się pierwszych przebarwień. Dlatego jego regularne stosowanie sprawi, że po wakacjach pozostaną tylko piękne wspomnienia, a nie pamiątki w postaci plam na twarzy.

Odmładzanie skóry

Promieniowanie UV negatywnie wpływa na poziom kolagenu w skórze, co skutkuje pojawieniem się zmarszczek. Z pewnością każda kobieta chce, aby pojawiły się możliwie jak najpóźniej, a najlepiej wcale. W tej materii masaż kamieniem gua sha może zdziałać cuda.

Odpowiednio wykonany masaż twarzy płytkami gua sha to naturalny i nieinwazyjny sposób na redukowanie już widocznych zmarszczek, które staną się płytsze wraz z ujędrnieniem twarzy. Wpływa on także na wydłużenie młodego wyglądu skóry i opóźnia pojawianie się zmarszczek w przyszłości. Wszystko to dzięki temu, że w czasie masażu pobudzane są głębokie warstwy skóry, a mięśnie twarzy zmuszane są do pracy. Regularnie wykonywana procedura prowadzi do wzrostu syntezy kolagenu i elastyny. Oprócz masażu nie możemy również zapomnieć o codziennej ochronie w postaci kremów z filtrem.

Prawidłowy masaż twarzy

Pozytywne efekty masażu twarzy pojawią się jedynie wtedy, gdy będzie on wykonywany poprawnie i regularnie. Płytki gua sha dostępne są w różnych kształtach, choć mechanizm wykonania masażu pozostaje taki sam.

Jeśli poddawanej zabiegowi kobiecie zależy na niwelacji efektów promieniowana UV, na który w ciągu dnia była narażona jej skóra, masaż powinno się wykonać wieczorem. Jest to również idealny sposób na relaks po gorącym dniu. Rytuał ten pomoże bowiem rozluźnić mięśnie, a kamień wstawiony wcześniej do lodówki przyniesie ukojenie podrażnionej skórze.

Odpowiednio wykonywany zabieg zaczynamy od dokładnego oczyszczenia twarzy. Należy pamiętać, by masażu nie robić „na sucho”. Jako podkładu najlepiej jest użyć ulubionego serum lub sprawdzonego olejku. Aby spotęgować działanie przeciwzmarszczkowe, warto wykorzystać do tego produkt, który stymuluje także produkcję kolagenu i nawilża skórę.

Kamień gua sha należy lekko przyciskać do skóry i jednostajnymi pociągnięciami masować twarz od środka na zewnątrz – w kierunku węzłów chłonnych. Ważne, aby nie poruszać płytką tam i z powrotem. Masaż ten powinno się wykonywać regularnie – ale nie codziennie! Aby pozwolić mięśniom na regenerację, dobrze jest stosować go mniej więcej 4 razy w tygodniu.

Przeczytaj także: Jak pielęgnować skórę by jej nie szkodzić

Angelika Olsza

Leave A Comment