Kontakt

Biuro Reklamy Sylwia Wilczyńska
Magazyn “Natura&Zdrowie”, oraz portal naturazdrowie.com
Email: reklama@naturazdrowie.com

Redakcja portalu:
Redaktor prowadząca:
Katarzyna Melihar
email:portal@naturazdrowie.com
Redaktor:
dr Małgorzata Musioł
Email: redakcja@naturazdrowie.com

naturalne sposoby na piękne włosy
Kamila Mysłek 28/10/2022

Lśniące i zadbane włosy są oznaką zdrowia, dodają uroku i odmładzają. Ich długość nie jest tak istotna, jak właśnie kondycja, o którą możemy dbać naturalnie, praktycznie nie wydając na to pieniędzy. Warto zatrzymać się przy tym aspekcie naszego wyglądu na chwilę dłużej.

Skóra głowy

Dbanie o włosy zaczynamy od masażu i odżywienia skóry głowy. To w końcu w skórze głowy znajdują się cebulki, których kondycja jest kluczowa. Aby masaż skóry głowy był efektywny, powinien być wykonywany regularnie. Do masażu możemy użyć domowej wcierki do włosów, którą samodzielnie przygotujemy parząc zioła. Jeśli zależy nam na szybkim wzroście kosmyków, do masażu możemy zastosować dodatkowo wcierkę przyspieszającą porost, np. z maceratem z papryczki chilli lub imbiru. Ocet jabłkowy przywraca odpowiednie PH skóry, zabija bakterie i grzyby, które często mogą powodować łupież. Należy zmieszać go z wodą w proporcji 1:1 i nałożyć na skórę głowy. Wmasować. Po kilku minutach umyć. Bardzo dobrze i wielokierunkowo działa wcierka z pokrzywy, skrzypu polnego, szałwii i łopianu. Możemy również zmieszać
pokrzywę ze skrzypem, aby uzyskać efekt zarówno wzmocnienia jak i zahamowania wypadania. Wcierki stosujemy po myciu na lekko podsuszone włosy. To ważne, żeby nie używać ich na mokrych, ociekających wodą włosach, wtedy wcierka się rozrzedza i jej działanie nie jest już tak intensywne.

Olejowanie włosów

W Indiach od najmłodszych lat dziewczynki uczą się sztuki pielęgnacji włosów. Pierwszą sprawdzoną metodą jest olejowanie. Najbardziej popularne jest olejowanie włosów na sucho, ale skuteczniejsze będzie wymieszanie ulubionego oleju z wodą w atomizerze i rozpylenie wstrząśniętej mieszanki na całej długości
włosów, omijając skórę głowy. Zadaniem oleju jest uzupełnienie ubytków w łuskach włosowych, przywrócenie włosom elastyczności, ich zdrowego i pięknego wyglądu. Oleje poprawiają poziom nawilżenia włosów i nadają im miękkość. Chronią przed działaniem czynników atmosferycznych. Wspomagają regenerację, odbudowują zniszczone włosy i przywracają blask.

Najważniejsze zasady olejowania włosów to regularność i systematyczność oraz odpowiedni wybór oleju dopasowany do porowatości włosów, a także stosowanie naturalnych olejów bez chemicznych dodatków.

Co wspiera pielęgnację, a co szkodzi?

Przede wszystkim wyłącz suszarkę, a jeśli już musisz wysuszyć włosy to używaj zimnego nawiewu, takie suszenie trwa dłużej, ale twoje włosy odwdzięczą się blaskiem. Codzienne stosowanie suszarki będzie włosy przesuszać. Nie chodź spać z mokrą głową. W nocy, na poduszce mokre włosy narażone są na
uszkodzenia mechaniczne – łamią się i gniotą. Pamiętaj o tym, że szampon dobieramy do skóry głowy, a do włosów odpowiednie odżywki. Po nałożeniu odżywki na włosy, dobrze jest je rozczesać. Produkt pielęgnacyjny wygładzi włos i domknie łuskę. W ten sposób łodyga będzie podatna na rozczesywanie. Przy tej technice struktura włosa jest odpowiednio zabezpieczona. Wyczesanie mokrych włosów pozwoli także usunąć resztki produktów do stylizacji i część zanieczyszczeń, które zebrały się na głowie w ciągu całego dnia.

Ważne jest również to jak obchodzimy się z włosami w nocy, bo w końcu na poduszce spędzamy średnio 8 godzin na dobę. Spanie na jedwabnej poszewce niweluje puszenie i kruszenie włosów. W tym samym celu warto też związać włosy do spania jedwabną gumką. Jedwab zapewnia poślizg, który chroni łuskę przed uszkodzeniem.

Przeczytaj także: Sprawdzone sposoby na piękne włosy

Kamila Mysłek

Leave A Comment