Kontakt

Biuro Reklamy Sylwia Wilczyńska
Magazyn “Natura&Zdrowie”, oraz portal naturazdrowie.com
Email: reklama@naturazdrowie.com

Redakcja portalu:
Redaktor prowadząca:
Katarzyna Melihar
email:portal@naturazdrowie.com
Redaktor:
dr Małgorzata Musioł
Email: redakcja@naturazdrowie.com

VIII Sympozjum i Targi Zielarskie
Małgorzata Musioł 03/04/2023

W dniach 25-26.04.2023 w Warszawie odbyło się już VIII Sympozjum i Targi Zielarskie oraz Gala dziesięciolecia hurtowni Green Port. Impreza zgromadziła tłumy. Organizatorami tegorocznej edycji była Polska Izba Zielarsko-Medyczna oraz hurtownia Green Port.

Tegoroczna odsłona targów stała się przedsięwzięciem bezprecedensowym, biorąc pod uwagę zainteresowanie jakim się cieszyły, organizację, ilość wystawców, którzy wzięli w nich udział oraz prelegentów występujących podczas VIII Sympozjum Zielarskiego.

Targi inne niż wszystkie

Były to największe i najważniejsze tego typu targi w Polsce. Jedyne zorganizowane z takim rozmachem i na tak dużą skalę. Stoiska wykupiło ponad 100 wystawców z całej Polski i z zagranicy, bilety na VIII Sympozjum Zielarskie zostały wykupione błyskawicznie, tuż po ogłoszeniu programu i uruchomieniu sprzedaży biletów. Swój udział zapowiedziało kilkaset sklepów zielarskich i ekologicznych. Podczas dwudniowych targów warszawski Hotel Boss odwiedziły tłumy osób z całej Polski: środowisko branżowe, właściciele sklepów zielarskich i sklepów ekologicznych, klienci zainteresowani ofertą targów oraz słuchacze wykładów wygłoszonych przez naszych znakomitych gości. Łącznie targi odwiedziło ponad 4000 osób.

Mamy świadomość, iż nie wszyscy, którzy byli zainteresowani obecnością na targach i sympozjum, mieli możliwość skorzystania z naszej oferty. Pragniemy zatem poinformować, iż będziemy organizować kolejne edycje targów zielarskich na jeszcze większą skalęzapowiada Agnieszka Wójtowicz, prezes Green Port Team Sp. z o.o.

Nagrody dla najlepszych

Ideą przewodnią targów jest od zawsze łączenie środowisk zrzeszonych wokół naturalnych produktów, usług i rozwiązań. Dlatego nie mogło zabraknąć na evencie wystawców – producentów branży naturalnej. Podczas uroczystej gali zostały przyznane i wręczone nagrody w trzech kategoriach: najlepszy Suplement Roku 2022, najlepszy Naturalny Kosmetyk Roku 2022 oraz najlepsza Zdrowa Żywność Roku 2022. O Złoty Moździerz 2023 walczyło wielu producentów naturalnych marek i produktów. Nagrodą uhonorowana została także hurtownia Green Port, która obchodziła podczas targów jubileusz dziesięciolecia działalności.

Wspaniali eksperci

Targi uświetnili swoją obecnością najbardziej znani specjaliści w Polsce. W VIII Sympozjum Zielarskim udział wzięli między innymi: Barbara Kazana, Wojciech Ozimek, Zbigniew Tomasz Nowak, Leszek Zabrocki czy dr Krzysztof Błecha.

Barbara Kazana od ponad dwudziestu lat zajmuje się naturoterapią. Jest autorką wielu książek i publikacji z medycyny naturalnej. Jej wystąpieniu o pasożytach jako przyczynach chorób przewlekłych i nieuleczalnych, przysłuchiwało się ponad 400 osób. Do stoiska z naturalnymi produktami Barbary Kazany, opartymi na prostych recepturach, ustawiały się kolejki. Podobnie było z zainteresowaniem w przypadku pozostałych prelegentów.

Wojciech Ozimek od ponad dwudziestu lat prowadzi prywatną praktykę lekarską i udziela porad z zakresu pediatrii, chorób odkleszczowych i pasożytniczych. Nie ma sobie równych w zakresie wiedzy o pasożytach. Podczas sympozjum przedstawił słuchaczom zarys parazytologii człowieka.

Zbigniew Tomasz Nowak jest znawcą roślin leczniczych. Od ponad trzydziestu lat propaguje wiedzę z zakresu ziołolecznictwa, apiterapii i zdrowej diety. Napisał wiele książek i artykułów na ten temat. W swoim wystąpieniu skupił uwagę na chorobach serca, miażdżycy i witaminie D.

Leszek Zabrocki dzielił się swoją wiedzę z zakresu terapii witaminowych i dietoterapii. Słuchaczom zaproponował wykład pt.: Jak odbudować stawy zniszczone przez pasożyty.

Dr Krzysztof Błecha specjalizuje się w chorobach wewnętrznych, rehabilitacji medycznej i ziołolecznictwie. Jest między innymi ekspertem ds. ziołolecznictwa Polskiej Izby Zielarsko-Medycznej i Drogeryjnej. Podczas sympozjum zaproponował wystąpienie poświęcone ziołolecznictwu.

Na zakończenie

VIII Sympozjum i Targi Zielarskie po raz kolejny udowodniły nam, że zainicjowana przez Polską Izbę Zielarsko-Medyczną oraz hurtownię Green Port, idea budowania w Polsce silnej społeczności w branży zielarsko – ekologicznej oraz promowanie zdrowego, naturalnego i świadomego stylu życia, ma sens i wielkie znaczenie. Jako organizatorzy uzyskaliśmy w ciągu dwóch dni potwierdzenie, iż nasza idea jest ważna i potrzebna – podsumowuje Agnieszka Wójtowicz, prezes Green Port Team Sp. z o.o.

Patronat nad targami i sympozjum objęła Grupa Medialna Natura&Zdrowie, pod egidą której działa portal NaturaZdrowie.com, magazyn Natura&Zdrowie, fundacja Natura&Zdrowie oraz telewizja – ZdrowaTV.

Zdjęcia: Michał Sygut

Więcej zdjęć z VIII Sympozjum i Targów Zielarskich znajdziesz na naszym FP na FB

Małgorzata Musioł

Leave A Comment