Kontakt

Biuro Reklamy Sylwia Wilczyńska
Magazyn “Natura&Zdrowie”, oraz portal naturazdrowie.com
Email: reklama@naturazdrowie.com

Redakcja portalu:
Redaktor prowadząca:
Katarzyna Melihar
email:portal@naturazdrowie.com
Redaktor:
dr Małgorzata Musioł
Email: redakcja@naturazdrowie.com

Magda Adamek 02/10/2023

Moc księżycowej energii od wieków była doceniana przez człowieka. To właśnie potężna moc księżyca kontroluje oceany powodując ich przypływy i odpływy. Wpływa na wzrost i plony roślin uprawnych – stąd kalendarz biodynamiczny jest oparty właśnie na fazach księżyca. Przez tysiąclecia ludzkość odmierzała czas i wybierała najkorzystniejsze momenty na duchowe rytuały i święta kierując się właśnie fazami księżyca. Do dziś daty wielu naszych świąt (np. Wielkanocy) są obliczane według faz księżyca! Nie sposób więc zaprzeczyć, że moc księżyca jest ogromna i jej wpływ na nas jest również nieoceniony.

W wielu starożytnych kulturach, które żyły w zgodzie z rytmem natury takich jak kultura Wedyjska – starożytna kultura Indii, czy kulturach starożytnego Egiptu, Arabii czy Chin, przypisuje mocy księżyca potężne lecznicze właściwości. Od wieków Ajurweda poleca na przykład kąpiele przy pełni księżyca w naturalnych zbiornikach wodnych. Takie kąpiele tonizują nasze ciało i uspakajają umysł. Kąpiele księżycowe polecane są szczególnie kiedy istnieje potrzeba obniżenia Doszy Pitta w naszym ciele – kiedy potrzebujemy schłodzić wewnętrzny żar, pozbyć się stanów zapalnych i niepokoju w umyśle. Kąpiele księżycowe polecane są również szczególnie dla kobiet w okresie menopauzy, ponieważ łagodzą objawy uderzeń gorąca.

Czym jest woda księżycowa?

Woda księżycowa, która ostatnio zyskuje coraz większą popularność to woda, która po wystawieniu na działanie energii księżyca została niejako “naładowana” tą energią. Wyróżniamy dwa główne rodzaje wody księżycowej – wodę pełni księżyca i wodę nowiu. W zależności od fazy księżyca, podczas której została ona przygotowana, ma ona zupełnie inne właściwości.

Woda pełni księżyca znana jest ze swoich właściwości oczyszczających z negatywnej energii, negatywnego bagażu doświadczeń z przeszłości. Pomaga odblokować energię witalną i kultywować poczucie wdzięczności. Daje poczucie oczyszczenia naszego pola energetycznego i pomaga pozbyć się negatywnych myśli. Pełnia księżyca jest najpotężniejszą fazą księżyca do produkcji wody księżycowej.

Woda nowiu – czyli ciemnego księżyca, jest dużo mniej popularna i ma zupełnie inne działanie. Ponieważ jest to woda naładowana energią “nowego księżyca” to daje nam energię na pozytywne patrzenie w przyszłość i manifestowanie nowych celów.

Jak przygotować wodę księżycową?

To nic trudnego – wystarczy szklana butelka lub duży słoik z nakrętką, który wypełniamy czystą wodą z pewnego źródła. Następnie umieszczamy to naczynie na zewnątrz tak, aby było wystawione przez całą noc na oddziaływanie promieni księżyca. Dzięki temu nasza woda będzie mogła “naładować się” dobroczynną energią ziemskiego satelity.

Najlepiej jest przygotowywać wodę księżycowa w bezchmurne noce – wtedy oddziaływanie księżyca będzie najsilniejsze.

Pełnia i nów to najlepszy czas, choć niektórzy przygotowują wodę księżycową nie tylko podczas pełni i nowiu. W zależności od fazy księżyca uzyskamy inne właściwości.

Ważne jest to, aby woda stała w bezpiecznym miejscu, tak aby nie została zanieczyszczona przez zwierzęta lub ludzi. Należy też unikać niekorzystnego czasu zaćmienia księżyca z racji jego negatywnej energii, a także dni Ekadasi – czyli 11 dnia po pełni i 11 dnia po nowiu. Te dni w Ajurwedzie również są uważane za niekorzystne energetycznie.

W jaki sposób używać wody księżycowej?

Woda do picia – możesz dodawać wody księżycowej do herbaty i innych napojów bezalkoholowych, które spożywasz w ciągu dnia. Victoria Bekham jest wielkim fanem picia wody księżycowej.

Dodatek do kąpieli – woda księżycowa wykorzystywana jest do kąpieli oczyszczających i duchowych rytuałów. Jeśli nie możesz w noc pełni księżyca wykąpać się w naturalnym zbiorniku wodnym, to możesz dodać przygotowaną przez siebie wodę księżycową do kąpieli we własnej wannie.

Pielęgnacja skóry – woda księżycowa to idealny środek do pielęgnacji skóry twarzy. Można jej używać do przemywania twarzy lub spryskiwać nią skórę twarzy w celu nawilżenia.

Podlewanie roślin – twoje rośliny doniczkowe i ogrodowe z pewnością podziękują Ci pięknym plonem, jeśli do ich podlewania użyjesz wody księżycowej!


Magda Adamek

Leave A Comment