Kontakt

Biuro Reklamy Sylwia Wilczyńska
Magazyn “Natura&Zdrowie”, oraz portal naturazdrowie.com
Email: reklama@naturazdrowie.com

Redakcja portalu:
Redaktor prowadząca:
Katarzyna Melihar
email:portal@naturazdrowie.com
Redaktor:
dr Małgorzata Musioł
Email: redakcja@naturazdrowie.com

Kamila Mysłek 16/10/2023

Spis treści:

  1. Zacząć świecić własnym światłem
  2. Stwierdzenie stanu faktycznego – jestem ofiarą
  3. Rozwój samoświadomości jako proces

Znasz ten moment w swoim życiu, kiedy stajesz przed wyborem. Pojawia się lęk przed nieznanym. Nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości z absolutną pewnością. To, co możemy kontrolować – to nasze podejście do stanu niepewności i sposób, w jaki na niego reagujemy.

Zacząć świecić własnym światłem

Często towarzyszę ludziom, którzy stają w obliczu swoich najtrudniejszych chwil. To momenty, gdy ból i cierpienie mogą być przytłaczające. Ale to także momenty, kiedy wewnętrzna moc może zabłysnąć w pełnej krasie. W tych chwilach możemy odkryć, że nie jesteśmy bezsilnymi ofiarami, ale twórcami naszej codzienności. Wyjście z roli ofiary nie jest łatwe. Ten proces wymaga odwagi, samorefleksji i pracy nad sobą. Ale to także droga do wolności i prawdziwego spełnienia. To odkrywanie zdolności do wpływania na swoje życie. Decyzja o tym, że to Ty masz kontrolę nad rzeczywistością, a nie okoliczności. Dlatego, jeśli znajdujesz się w punkcie zwrotnym na życiowej ścieżce, zastanów się, czy chcesz trwać w roli ofiary, czy też wybrać bardziej sprzyjającą wersję życiowego scenariusza. To Twój moment krytyczny oraz czas, by wyjść z cienia i zacząć świecić własnym światłem.

Stwierdzenie stanu faktycznego – jestem ofiarą

Pierwszym krokiem jest świadomość, że jesteśmy w roli ofiary. Przyznanie się przed samym sobą to akt odwagi i natychmiastowy „przeskok” w obrębie naszej świadomości. To nie oznacza, że trzeba winić siebie za to, co się wydarzyło. Rozpoznanie, że dotychczas przypisywaliśmy zbyt wiele wpływu na nasze życie czynnikom zewnętrznym, a za mało było naszej własnej sprawczości.
W procesie wyjścia z roli ofiary ważne jest zaakceptowanie i zrozumienie swoich emocji. Być może jesteśmy zranieni, rozczarowani lub przerażeni. To jest w porządku, gdyż emocje są częścią naszego doświadczenia. Wsparcie terapeuty lub coach’a może pomóc w znalezieniu sposobów radzenia sobie z emocjami i wyrażania ich w „zdrowy sposób”.

Rozwój samoświadomości jako proces

Praca nad samoświadomością to kluczowy element wyjścia z roli ofiar. Polega na zrozumieniu swoich mocnych stron, słabości, przekonań i schematów myślowych. Wartości i cele są kompasem, który pomaga nam określić kierunek tej przemiany. To budowanie nowej wizji siebie i swojego życia. Wyjście z roli ofiary to proces, który wymaga czasu, wysiłku i determinacji. To także droga do odzyskania swojej wewnętrznej mocy i rozpoczęcia tworzenia własnej rzeczywistości. Jako coach jestem świadkiem niezwykłych przemian, jakie mogą dokonać się w życiu moich klientów, gdy podejmują decyzję o wyjściu z roli ofiary i przejęciu kontroli nad swoim życiem.
Jeśli znajdujesz się w punkcie zwrotnym na swojej ścieżce życiowej to kieruję te słowa do Ciebie. Tej decyzji nie musisz podejmować dziś. Być może potrzebujesz do niej dojrzeć, dlatego daj sobie czas. Ziarno zostało zasiane. Jeśli ta droga to Twoja prawda, wierzę, że się nie wycofasz. Wiem, że w każdym człowieku drzemie potencjał do przemiany i odzyskania kontroli nad własnym życiem.

Czytaj także: https://naturazdrowie.com/klucz-do-szczesliwego-zycia/

Kamila Mysłek

Leave A Comment