Kontakt

Biuro Reklamy Sylwia Wilczyńska
Magazyn “Natura&Zdrowie”, oraz portal naturazdrowie.com
Email: reklama@naturazdrowie.com

Redakcja portalu:
Redaktor prowadząca:
Katarzyna Melihar
email:portal@naturazdrowie.com
Redaktor:
dr Małgorzata Musioł
Email: redakcja@naturazdrowie.com

Kamila Mysłek 17/10/2023

Spis treści:

  1. Podróż do wewnątrz
  2. Instrukcja relaksującej medytacji na jesienny wieczór.

Podróż do wewnątrz

Jesień zaprasza nas do kontemplacji, do cichego obserwowania zmieniającego się krajobrazu. To czas, byśmy zatrzymali się i spojrzeli w głąb siebie. To doskonała okazja do refleksji nad naszymi emocjami, by zrozumieć, co się w naszych sercach dzieje. Medytacja to praktyka, która prowadzi nas w głąb własnej
istoty. To wewnętrzna odyseja, która pozwala odnaleźć spokój, klarowność i równowagę. Ale medytacja to nie tylko siedzenie w ciszy – to podróż przez labirynt własnej duszy. Akceptacja jest jednym z najważniejszych aspektów medytacji. To otwarcie serca na to, co przychodzi. Niezależnie od tego, czy to spokój, czy hałas myśli, akceptacja jest kluczem. Przychodzimy do medytacji, tak jak jesteśmy, nie oceniając, nie osądzając. W medytacji możemy spotkać się z emocjami, zarówno pięknymi, jak i bolesnymi. To czas, by je zaakceptować, by dać im przestrzeń na bycie. To wtedy, kiedy akceptujemy nasze emocje, możemy zacząć je obejmować uwagą i tym samym ich energia uwalnia się.

Oto instrukcja relaksującej medytacji uważności na jesienny wieczór.
Przygotuj się do tej magicznej podróży w głąb siebie.

Znajdź spokojne miejsce

Wybierz ciche, komfortowe miejsce, gdzie możesz znaleźć spokój i ciszę. To może być twój ulubiony fotel, miękki dywan, lub nawet miejsce na świeżym powietrzu, jeśli masz dostęp do spokojnego ogrodu lub tarasu. Przygotuj miejsce, aby stworzyć przyjemną atmosferę. Możesz zapalić kilka świec, rozproszyć olejki
eteryczne o relaksującym zapachu, lub otoczyć się miękkimi poduszkami i ciepłym kocem. Ubierz się w wygodne ubranie, które nie będzie krępować twoich ruchów. To czas dla ciebie, aby poczuć się swobodnie.

Skup uwagę na oddechu

Gładko zamknij oczy i poczuj, jak ciężar dnia spływa z twoich ramion. Zaczynasz swoją wewnętrzną podróż. Skup się na oddechu. Delikatnie wdychaj i wydychaj powietrze. Poczuj jego rytm, jakby to były falujące liście na jesiennym wietrze.

Odczuj spowolnienie

Jesień to czas, aby zanurzyć się w rytmie natury, więc zrób to w swoim tempie. Oddychaj głęboko i spokojnie. W trakcie medytacji, pozwól sobie na akceptację swoich myśli i uczuć. Jeśli pojawiają się myśli, to po prostu obserwuj je, a potem delikatnie wracaj do oddechu i obecności.

Obserwacja

W twojej wyobraźni, przenieś się do lasu pełnego jesiennych barw. Widzisz złote liście opadające z drzew i słyszysz szelest liści pod stopami. Poczuj zapach wilgotnej ziemi. Wyobraź sobie, że jesteś otoczony przez ciepłe, jesiennie kolorowe światło. Możesz sobie wybrać ulubiony kolor, który kojarzy ci się z jesienią. Ten kolor wypełnia twoje wnętrze spokojem i ciepłem.

Wróć do teraźniejszości. Otwórz oczy, ale zachowaj w sobie spokój i akceptację, które odnalazłeś podczas tej medytacji. Jesienna medytacja to czas na odnalezienie spokoju i harmonii w rytmie natury. Praktykując ją regularnie, możesz odkryć głębszą równowagę i spokój wewnętrzny w codziennym życiu.

Przeczytaj także: https://naturazdrowie.com/medytacja-magiczna-droga-do-szczescia/


Kamila Mysłek

Leave A Comment