Kontakt

Biuro Reklamy Sylwia Wilczyńska
Magazyn “Natura&Zdrowie”, oraz portal naturazdrowie.com
Email: reklama@naturazdrowie.com

Redakcja portalu:
Redaktor prowadząca:
Katarzyna Melihar
email:portal@naturazdrowie.com
Redaktor:
dr Małgorzata Musioł
Email: redakcja@naturazdrowie.com

Kamila Mysłek 29/11/2023

Czym jest autohipnoza?

Autohipnoza to technika skupiona na wprowadzeniu umysłu w stan głębokiego skupienia, pozwalając na dostęp do podświadomości. Jest to proces, który umożliwia zrelaksowanie się, kontrolowanie myśli i reakcji emocjonalnych oraz wprowadzanie pozytywnych zmian w życiu. Autohipnoza może być wykorzystywana do wielu celów, ale szczególnie skuteczna jest w radzeniu sobie ze stresem. 

4 główne korzyści z autohipnozy

  • Relaks ciała i umysłu – Poprzez skupienie uwagi na oddechu i wywołanie uczucia spokoju, autohipnoza pozwala na głębokie zrelaksowanie się zarówno umysłu, jak i ciała.
  • Redukcja napięcia Automatyczne reakcje ciała na stres, takie jak spięcie mięśni, mogą być z łatwością złagodzone poprzez sugestie i wizualizacje stosowane w autohipnozie.
  • Uwolnienie emocji – Autohipnoza umożliwia uwolnienie emocji,, co pozwala na bardziej zrównoważone i spokojne podejście do trudnych sytuacji.
  • Ułatwienie zasypiania i spokojniejszy sen – Regularna praktyka autohipnozy może pomóc w zrelaksowaniu się przed snem, co przyczynia się do łatwiejszego zasypiania i głębokiego, regenerującego snu.

W jaki sposób możesz zrobić to samodzielnie?

– Wybierz spokojne miejsce, gdzie nie będziesz zakłócany, abyś mógł skoncentrować się na sobie

– Określ cel autohipnozy – czy to redukcja stresu, poprawa snu czy zwiększenie pewności siebie.

– Zacznij od świadomego skoncentrowania się na oddechu. Wdychaj głęboko, zliczając do czterech, a potem wydychaj powoli, odliczając do czterech.

– Wyobraź sobie spokojne miejsce lub sytuację, która przynosi ci radość i spokój.

– Sprawdź co w sobie czujesz, jakie odczucia z ciała rejestrujesz i nic z nimi nie rób, przyglądaj się nim i oddychaj

– Sformułuj krótkie zdania, które opisują pozytywne zmiany, jakie chciałbyś osiągnąć w najbliższym czasie, może to być intencja dotycząca uwolnienia lęku, niepokoju, lub wyciszenia się.

Autohipnoza to potężne narzędzie. Poprzez regularną praktykę możemy osiągnąć trwałe korzyści, zwłaszcza jeśli chodzi o radzenie sobie ze stresem. Warto eksperymentować z różnymi technikami i znaleźć tę, która najlepiej odpowiada twoim indywidualnym potrzebom. Zachęcam cię również, do skorzystania z gotowych nagrań autohipnozy dostępnych na platformie Youtube. Uwolnij się od stresu poprzez autohipnozę i otwórz drzwi do spokojniejszego, bardziej zrównoważonego życia.


Bibliografia:

Wyższa szkoła hipnozy, hipnoza-autohipnoza, praktyczne porady dla każdego”, Kurt Tepperwein

Kamila Mysłek

Leave A Comment