Kontakt

Biuro Reklamy Sylwia Wilczyńska
Magazyn “Natura&Zdrowie”, oraz portal naturazdrowie.com
Email: reklama@naturazdrowie.com

Redakcja portalu:
Redaktor prowadząca:
Katarzyna Melihar
email:portal@naturazdrowie.com
Redaktor:
dr Małgorzata Musioł
Email: redakcja@naturazdrowie.com

Małgorzata Musioł 20/03/2024

Spis treści:

1. Praktyka masażu ogniowego.

2. W jakim celu się go wykonuje i czemu służy?

3. Kto zajmuje się wykonywaniem takiego masażu?

Praktyka masażu ogniowego

Masaż ogniowy nosi także nazwę masażu lub terapii ogniem. Jest to starożytna metoda lecznicza wykorzystywana w różnych kulturach na całym świecie, chociaż najbardziej znana jest w tradycji chińskiej i ajurwedyjskiej. W trakcie masażu ogniem wykorzystuje się oddziaływanie na ciało ciepła i ognia w kontrolowany sposób w celu poprawy krążenia, złagodzenia bólu mięśni, detoksykacji organizm, a także głębokiej relaksacji i dobrego samopoczucia. Masaż ogniowy jest najstarszą formą leczenia, jego rodowód sięga VIII wieku p.n.e. Praktyka ta znana była jako leczenie smoczym ogniem. Masaż jest spokrewniony z akupunkturą i moksoterapią. Pomimo zwiększonego odczuwania bólu, człowiek staje się bardziej odprężony i zrelaksowany. Powraca do niego energia życiowa, ciało i organy ulegają regeneracji i zdrowieniu. Masaż można wykonywać miejscowo i na całym ciele. Określone partie ciała pokrywa się wilgotnym ręcznikiem, który nasącza się denaturatem i podpala. Ogień pali się tak długo jak jest w stanie wytrzymać uczucie narastającego ciepła i parzenia osoba poddawana zabiegowi. Masaż ogniowy ma wiele zalet. Jest przede wszystkim niesamowitą formą relaksu, w trakcie którego oczyszczeniu ulega nie tylko nasze ciało, ale także, a może przede wszystkim nasz umysł. Filozofia ta od wieków obecna jest i praktykowana w medycynie chińskiej, skąd czerpie swoje źródło i pochodzenie. Za sprawą ognia, któremu poddaje się ciało, ciało w błyskawiczny sposób powraca do swojej dobrej formy, a masaż ogniowy uodparnia nas przed różnego rodzaju zakażeniami i infekcjami, co dzieje się za sprawą odpowiednich doznań, jakim podlegają poszczególne partie ciała. Ogień wypala zarodek chorób w naszej aurze, zapobiega utracie energii życiowej, doenergetyzowuje i wzmacnia. Odpręża i niweluje różnego rodzaju napięcia.

Masaż na bóle w kręgosłupie

Masaż ogniowy jest wskazany przy różnych problemach bólowych z kręgosłupem. Jego zaletą jest usuwanie głębokich napięć i bólów mięśniowych. Działa niezwykle rozluźniająco i kojąco na całe ciało i umysł. Łagodzi skurcze, ma korzystne działanie na skórę, pomaga np. zwalczać cellulit. Przyspiesza przemianę materii, a tym samym spalanie tłuszczu i zbędnej tkanki. Polepsza ukrwienie ciała. Żywioł ognia ma moc leczenia traum, nerwic, depresji, bezsenności, o czym z reguły się nie mówi. Obniża poziom kortyzolu (hormonu stresu), doskonale relaksuje. Terapię smoczym ogniem stosuje się przede wszystkim u osób zmagających się z dużym napięciem mięśniowym, ciepło jakie się bardzo szybko wydziela i oddziałuje natychmiastowo na wszystkie tkanki, prowadzi do błyskawicznego rozluźnienia oraz ułatwia dotarcie niezbędnych składników odżywczych tam, gdzie jest to utrudnione czy zablokowane, do miejsc, które są w kiepskiej kondycji. Masaż ogniowy zaleca się osobom, które są cały czas spięte, poddawane stresowi, odczuwające dyskomfort z powodu ustawicznych napięć, objawiających się między innymi wzmożonymi bólami w okolicach kręgosłupa.

Czytaj także: https://naturazdrowie.com/sila-lecznicza-hijamy-terapii-bankowej-ze-wschodu/

Czy to jest bezpieczny zabieg?

Zabiegi z użyciem ognia wymagają określonych zasad bezpieczeństwa i doświadczenia. Są to zabiegi bezpieczne, o ile odbywają się pod okiem doświadczonego terapeuty i specjalisty. Podczas wykonywanego zabiegu osoba przeprowadzająca masaż musi cały czas kontrolować zarówno sam ogień jak i ciało osoby poddawanej terapii.

Masaż ogniowy można wykonać w przychodni Nature Clinic, terapię masażem ogniowym praktykuje od wielu lat doświadczona naturoterapeutka Larysa Kulish.

Małgorzata Musioł

Leave A Comment