Biuro Reklamy Sylwia Wilczyńska
Magazyn “Natura&Zdrowie”, oraz Portal "NaturaZdrowie.com"
Email: reklama@naturazdrowie.com
Redakcja portalu:
Redaktor prowadząca: Katarzyna Melihar
Email: portal@naturazdrowie.com
Redaktor: dr Małgorzata Musioł
Email: redakcja@naturazdrowie.com
Katarzyna Melihar27/11/2023
Naturalna pielęgnacja skóry
Jedwab – dar natury dla naszej skóry
Odkryj, jak jedwab wspiera zdrowie i wygląd Twojej skóry
Jedwab, znany ze swojej delikatności i właściwości pielęgnacyjnych, od wieków jest wykorzystywany w kosmetyce. Jego proteiny doskonale nawilżają i wygładzają skórę, sprawiając, że staje się jedwabiście miękka. Jedwab ma również działanie przeciwstarzeniowe i wspomaga regenerację skóry, dzięki czemu jest idealnym wyborem dla osób pragnących zadbać o jej młodzieńczy wygląd. Dowiedz się, jakie korzyści dla Twojej skóry przynosi jedwab i jak włączyć go do swojej codziennej pielęgnacji.
Spis treści:
Jedwab w medycynie
Lustro odbijające zmarszczki
Jedwabne wygładzenie łuski włosa
Jedwab w medycynie
Jedwab znajduje zastosowanie w medycynie, dentystyce i kosmetyce. Jedwab jest wykorzystywany nie tylko jako nici chirurgiczne, plastry, bandaże, dla sporządzania protez stawów, sztucznych wiązadeł i ścięgien, protez naczyń krwionośnych, zastawek serca, przy gojeniu ran, w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów, ostrego zapalenia zatok, chirurgii jamy ustnej, ale też w produkcji leków i soczewek kontaktowych. Ponieważ łatwo przepuszcza parę wodną i tlen, białko jedwabiu jest bardzo dobre na opatrunki, np. przy oparzeniach.
Proteina jedwabna składem chemicznym przypomina proteiny występujące w skórze i włosach, jest to jedna z ważniejszych cech, determinujących jej szerokie spektrum zastosowań w kosmetyce. Jedwab posiada ładunek elektrostatyczny, przeciwny do ładunku skóry i włosów, dzięki czemu sprawiają, że kosmetyk silnie przywiera do aplikowanej powierzchni. Białko jedwabiu ma strukturę krystaliczną i odbija promienie UV.
Kosmetyki z dodatkiem pudru jedwabnego, charakteryzują się znacznymi własnościami nawilżającymi, ale także – zwłaszcza w odniesieniu do preparatów do makijażu, delikatnie absorbujących sebum. Wykazują również działanie antybakteryjne. Jednak najbardziej szczególną ich cechą, jest zmiana kąta odbicia światła o powierzchnię skóry. Powoduje to uzyskanie delikatnego blasku oraz złagodzenie rysów i skuteczne odwrócenie uwagi od ewentualnych zmarszczek.
Jedwab wykazuje działanie intensywnie regenerujące i uelastyczniające. Powoduje, że skóra, a także włosy, stają się miękkie i wygładzane. W pielęgnacji włosów, istotną jest obecność i oddziaływanie aminokwasów. Znacznej poprawie ulega kondycja włosów, które odzyskują swój zdrowy blask.
Proteiny jedwabiu są często składnikami szamponów i odżywek dla suchych włosów. Bardzo popularnym preparatem jest płynny jedwab, doskonale sprawdzający się w przypadku włosów suchych, porowatych i zniszczonych. Obecne w nim proteiny otaczają włosy cienką, niewidoczną otoczką, nie obciążają ich, nadając im miękkości i blasku.
Jedwab w pielęgnacji paznokci znajduje zastosowanie w regeneracyjnych kuracjach: stosowany jest jako dodatek sztyftów, odżywek do paznokci, lakierów do paznokci, jest podstawą techniki przedłużania płytki paznokciowej – fiberglass.
Jest dodatkiem do pudrów, fluidów, oraz tuszów do rzęs. Maskara z dodatkiem jedwabiu daje naturalny efekt i długo utrzymuje się na rzęsach, które dodatkowo wzmacnia. Proteiny jedwabiu dodawane są do cieni do oczu w celu uzyskania efektu gładkości i dobrej przyczepności do skóry powiek.