Kontakt

Biuro Reklamy Sylwia Wilczyńska
Magazyn “Natura&Zdrowie”, oraz portal naturazdrowie.com
Email: reklama@naturazdrowie.com

Redakcja portalu:
Redaktor prowadząca:
Katarzyna Melihar
email:portal@naturazdrowie.com
Redaktor:
dr Małgorzata Musioł
Email: redakcja@naturazdrowie.com

catuaba
Paulina Jędrocha 08/11/2022

Erythroxylum catuaba, czy Trichilia catigua to rozpoznawalna pod nazwą Catuaba roślina tropikalna oraz środek pozyskiwany z kory drzew. Rośnie w deszczowych lasach Amazonii. Odkryło ją plemię Indian Tupi i od tamtej pory stosowali catuabę regularnie, ponieważ oprócz wyjątkowych właściwości prozdrowotnych, wykazywała bardzo silne działanie wyostrzające zmysły, co przyczyniało się bezpośrednio do przetrwania plemienia.

Słowo Catuaba oznacza „To, co daje siłę Indianinowi”, dlatego więc od bardzo dawna używana jest jako środek wspomagający układ nerwowy oraz poprawiający sprawność seksualną. Catuaba jest jednym z najsilniejszych afrodyzjaków na świecie i zyskuje coraz większą popularność, dlatego z każdym dniem przybywa osób, które chcą wypróbować tajemnicze działanie tej rośliny.

Catuaba – jakie ma działanie?

Samo to, że pochodzi z tej samej rodziny co krzew kokainowy, sprawia, że charakterystyka tej rośliny jest bardzo ciekawa. Ta niesamowita roślina wykazuje bardzo duże właściwości prozdrowotne, a spożywanie jej bardzo dobrze wpływa na organizm ludzki, zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Posiada bardzo dużo substancji czynnych, które pobudzają układ nerwowy oraz wspierają organizm w poprawnym funkcjonowaniu każdego dnia. Oprócz swoich wyżej wymienionych właściwości jest pomocna również w:

  • otyłości
  • podwyższaniu libido, zaburzeniach erekcji
  • depresji, stanach lękowych oraz w niwelowaniu stresu
  • bezsenności
  • zakażeniach grzybicznych
  • infekcjach bakteryjnych
  • zapaleniu oskrzeli
  • astmie
  • problemach z pamięcią

Catuaba po spożyciu bardzo szybko łagodzi zmęczenie, nerwowość oraz niepokój. Ma działanie antyoksydacyjne, co odpowiada za wolniejsze starzenie się organizmu oraz wzmacnia jego odporność na co dzień.

Jak parzyć Catuabę?

Sposób pierwszy:

Łyżkę catuaby zalewamy 250 ml wody i gotujemy przez 5 min na małym ogniu. Po zagotowaniu odstawiamy pod przykryciem na około 15 min, a na samym końcu odcedzamy.

Sposób drugi:

Do garnka wsypujemy łyżkę catuaby, łyżeczkę korzenia lukrecji oraz łyżeczkę cynamonu, zalewamy 250 ml wody, gotujemy przez 5 min na małym ogniu, po czym odstawiamy pod przykryciem na około 15 min, a następnie odcedzamy. Ten wariant najlepiej spożywać razem z partnerem/partnerką podczas wspólnych wieczorów.

Sposób trzeci:

Łyżkę kory gotujemy w 250 ml wody przez około 10 minut na małym ogniu. Gdy wywar ostygnie, dolewamy łyżkę cytryny i pijemy 3 razy dziennie po szklance.

Jak jeszcze można ją przyjmować?

Catuabę możemy spożywać także doustnie w postaci kory mielonej 3 razy dziennie od 0,5 do 1 g. W tej postaci możemy dodawać ją również do napojów lub posiłków.

Istnieje również wariant dla osób dorosłych, czyli catuaba w postaci nalewki. Możemy przygotować ją bardzo szybko, a produkcja nie jest skomplikowana. Na stronach internetowych znajdziemy dużo przepisów na różnego rodzaju nalewki z catuaby.

Istnieje także catuaba w postaci tabletek. Jak najbardziej można je stosować, jednak należy pamiętać, aby wybierać tylko te ze sprawdzonego źródła.

Catuaba a skutki uboczne

Catuaba jest produktem naturalnym, więc jej zażywanie nie powoduje niepożądanych skutków ubocznych. Należy jednak uważać, aby nie przesadzić z jej ilością. Zaleca się suplementację jej przez okres około 2 tygodni, po czym należy na jakiś czas odstawić produkt. Powinny stosować ją tylko osoby dorosłe. Nie zalecana jest dla osób, które mają nadwrażliwość na tę roślinę lub przyjmują różne leki oraz dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości najpierw powinniśmy skonsultować się z lekarzem.

Przeczytaj także: Chuchuhuasi uzdrawiające drzewo

Paulina Jędrocha

Leave A Comment