Kontakt

Biuro Reklamy Sylwia Wilczyńska
Magazyn “Natura&Zdrowie”, oraz portal naturazdrowie.com
Email: reklama@naturazdrowie.com

Redakcja portalu:
Redaktor prowadząca:
Katarzyna Melihar
email:portal@naturazdrowie.com
Redaktor:
dr Małgorzata Musioł
Email: redakcja@naturazdrowie.com

Paulina Jędrocha 19/01/2024

Nasza cera potrzebuje szczególnej opieki o każdej porze roku. Aby promieniowała zdrowiem i blaskiem przede wszystkim w zimowy czas, każdego dnia musi zostać otoczona odpowiednią pielęgnacją. Nie jest to jedynie kwestia używania kosmetyków, ale również dostosowania jej do zmieniających się warunków atmosferycznych. Z poniższego artykułu dowiecie się, w jaki sposób naturalnie zadbać o skórę twarzy oraz poznacie zasady, które pomogą utrzymać zdrową i pełną wigoru cerę nie tylko w zimę.

Jak dbać o cerę zimą?

W czasie zimy skóra narażona jest na ekstremalne warunki atmosferyczne, co w konsekwencji może prowadzić do nadmiernego jej wysuszenia. Stosuj więc bogate kremy ochronne. Najlepiej te, które w swoim składzie zawierają masło Shea lub witaminę E. Chronią one przede wszystkim przed szkodliwym działaniem wiatru i mrozu. Oprócz kremów warto sięgnąć po naturalne maseczki regeneracyjne na zimowe wieczory. Maseczka z masła Shea i oleju kokosowego intensywnie nawilża i regeneruje skórę. Maseczka z miodu i oliwy z oliwek łagodzi podrażnienia, a kwas hialuronowy w maseczce wspomaga nawilżanie i redukcję drobnych zmarszczek. Dodatkowo maseczka z witaminą C rozjaśnia skórę, a maseczka z alg morskich oczyszcza i odświeża, dostarczając cennych minerałów. Pamiętaj też o kilku dodatkowych krokach pielęgnacyjnych. Unikaj gorących kąpieli, które mogą dodatkowo wysuszać skórę i stosuj nawilżający tonik po oczyszczeniu.
W diecie skup się na witaminach i minerałach, wspierających zdrowy wygląd skóry. Troska o cerę powinna być dostosowana do zmieniających się warunków atmosferycznych. Zimą skup się na intensywnym nawilżeniu i ochronie, wykorzystując naturalne maseczki. Eksperymentuj z różnymi składnikami, dostosowanymi do potrzeb skóry.

Czytaj też: https://naturazdrowie.com/jak-pielegnowac-skore-by-jej-nie-zaszkodzic/

Naturalne maseczki na zimowe wieczory

 1. Maseczka z masła shea i oleju kokosowego – intensywnie nawilża i regeneruje skórę.
  Przygotowanie: Rozgrzej łyżkę masła shea, aż stanie się miękkie, dodaj łyżkę oleju kokosowego
  i wymieszaj. Nałóż na skórę, pozostaw na 20 minut i spłucz ciepłą wodą.
 2. Maseczka z miodu i oliwy z oliwek – łagodzi podrażnienia i przywraca skórze miękkość.
  Przygotowanie: Wymieszaj jedną łyżkę miodu z jedną łyżką oliwy z oliwek. Nałóż na twarz,
  pozostaw na 15-20 minut, a następnie spłucz letnią wodą.
 3. Maseczka z kwasem hialuronowym – wspomaga nawilżanie i redukcję drobnych
  zmarszczek.
  Przygotowanie: Wymieszaj 1 łyżeczkę kwasu hialuronowego (w formie proszku lub żelu) z 2
  łyżkami żelu aloesowego. Nałóż cienką warstwę na oczyszczoną twarz, pozostaw na 15 minut i
  spłucz letnią wodą.
 4. Maseczka z witaminą C – rozjaśnia skórę i redukuje przebarwienia. Przygotowanie: W misce wymieszaj 1 łyżkę proszku z witaminą C, 1 łyżkę miodu i 1 łyżeczkę jogurtu naturalnego. Nałóż maseczkę na twarz, pozostaw na 15 minut i spłucz letnią wodą.
 5. Maseczka z alg morskich – oczyszcza i odświeża skórę, dostarczając cennych minerałów.
  Przygotowanie: Połącz 2 łyżki suchej ziemi z alg morskich z 1 łyżeczką miodu i oleju kokosowego. Nałóż maseczkę na twarz na około 15-20 minut i spłucz letnią wodą.

Wczesną wiosną oczyszczaj skórę

Wiosną skóra wymaga odświeżenia i oczyszczenia po zimie. Stosuj lekkie kremy nawilżające, które nie obciążą skóry. Dodatkowo sięgaj po produkty, które zawierają witaminy A, C i E. W okresie wiosennym kluczowe jest nawilżanie. Zastosuj kremy nawilżające bogate w kwas hialuronowy, aby utrzymać odpowiedni poziom wilgoci w skórze. Używaj też delikatnych peelingów, aby pozbyć się martwych komórek skóry i pobudzić mikrokrążenie. Natomiast w wiosenne dni skóra wymaga już, mimo jeszcze słabego Słońca, ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV. Używaj lekkich kremów z filtrem SPF, a przede wszystkim unikaj przebywania na słońcu w godzinach największego nasilenia. Zanim położysz jakąkolwiek maseczkę na twarz, upewnij się, że nie masz uczulenia na żaden ze składników. Natomiast jeśli nie masz 100 procentowej pewności, nałóż najpierw trochę produktu na mały kawałek skóry i obserwuj przez kilka minut reakcje ciała i swojego organizmu.

Paulina Jędrocha

Leave A Comment