Kontakt

Biuro Reklamy Sylwia Wilczyńska
Magazyn “Natura&Zdrowie”, oraz portal naturazdrowie.com
Email: reklama@naturazdrowie.com

Redakcja portalu:
Redaktor prowadząca:
Katarzyna Melihar
email:portal@naturazdrowie.com
Redaktor:
dr Małgorzata Musioł
Email: redakcja@naturazdrowie.com

Małgorzata Musioł 21/09/2023

Woda wodorowa to woda nasycona wodorem cząsteczkowym – taką wodę piją od ponad 60 lat Japończycy. W Japonii żyje najwięcej stulatków. Czy istnieje związek pomiędzy pitą przez nich wodą wodorową a ich długowiecznością? Jakie właściwości ma woda wodorowa i dlaczego warto ją pić na co dzień?

W tym artykule:

1. Co to jest woda wodorowa?

2. Właściwości wody wodorowej.

3. Co mówią badania naukowe na temat wody wodorowej?

1. Co to jest woda wodorowa?

Woda wodorowa to specjalna woda, w której rozpuszczony został wodór molekularny. Wodór i jego właściwości są badane od lat 80-tych, w konsekwencji wszystkich przeprowadzonych dotąd obserwacji i wniosków, powstała także woda wodorowa, która ma wiele cennych właściwości. Picie wody wodorowej to już nie moda, to konieczność podyktowana specyfiką czasów, w których żyjemy. Najłatwiej jak się okazuje podawać wodór cząsteczkowy w postaci wody wodorowej, czyli wody nasyconej wodorem H2. Wodę wodorową można pić, ale także stosować zewnętrznie, do mycia ciała. Stanowi wówczas naturalną barierę ochronną dla skóry. Wodę wodorową można uzyskać poprzez zainstalowanie generatora wody wodorowej, z jonizatora, w wyniku procesu elektrolizy.

2. Właściwości wody wodorowej

Woda wodorowa ma wysoki zasadniczy odczyn pH i ujemny potencjał Redox. Jest zalecana szczególnie osobom, które podejmują się dużych wysiłków fizycznych, osobom, które pracują intensywnie intelektualnie i umysłowo oraz osobom starszym, bowiem znakomicie wspomaga ich codzienne funkcjonowanie, przeciwdziała procesom starzenia się komórek i zapobiega wielu chorobom. Stanowi ochronę przed udarem. Wspomaga pracę ważnych organów w naszym ciele. Chodzi o funkcjonowanie naszego mózgu, serca, wątroby. Poza tym:

• gwarantuje znakomitą detoksykacje, pomaga usuwać toksyny z organizmu

• wzmacnia układ odpornościowy

• pomaga utrzymać prawidłowy metabolizm

• wpływa na znakomite samopoczucie

• sprzyja zdrowej skórze i włosom

• doskonale nawadnia organizm, ubytki wody stają się niemożliwe

• intensyfikuje proces odchudzania się

• zapobiega procesom starzenia się organizmu

• przeciwdziała nowotworom

• dzięki niej wodór cząsteczkowy przenika do organizmu

3. Co mówią badania naukowe na temat wody wodorowej?

Woda wodorowa ochrania nasz mózg, wątrobę i serce. Poprzez picie wody wodorowej możemy poprawić swoje funkcje poznawcze mózgu, usprawnić pamięć, uwagę i ogólną sprawność umysłową. Wodór zwiększa dominację układu przywspółczulnego. Wspomaga leczenie różnych chorób, udowodniono wpływ na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, choroby serca, choroby neurodegeneracyjne. Terapia picia wody wodorowej spowalnia procesy degeneracyjne w chorobie Parkinsona i poprawia funkcje poznawcze w chorobie Alzheimera. Jest polecana sportowcom poprzez niwelowanie zakwasów. To woda, która ma silne właściwości lecznicze, co potwierdzili tacy naukowcy, jak: Tomohiro Kawamury, Chien Sheng Huanga, Yoshiya Toyody & Atsunori Nakao.

Ponadto nie istnieją przeciwwskazania do picia wody wodorowej, nie można jej przedawkować.

Najoptymalniejsza jest woda wodorowa o pH 8 i 9.

Woda wodorowa to zdrowa woda!


Małgorzata Musioł

Leave A Comment